Halo: Combat Evolved

-
- 3.06.2010 - 12:31
X-Box'ın en başarılı oyunlarından biri olan Halo PC'ye geliyor.

X-BOX YETMEDİ ŞİMDİ DE PC'DE

X-Box'ın çıkması ile birlikte çıkan oyunlardan biride Halo idi. Beklediğimizden daha başarılı bir oyun idi. Microsıft yapabileceği en akıllıca işi yapıp bu oyunun hem PC versiyonunu çıkarıyor hemde X-Box'da 2'sini yapıyor. Halo'nun Bungie firması için bir ilk olduğunu düşünürsek bu başarı onları için muhteşem oldu. Halo, çıktığı zamanlarda bütün oyun dergileri muhteşem bir oyun olduğunu kabul ediyordu.

GİRDİ Mİ ÇIKMAZDA BU

Oyun'un PC'de çıkacağını duyduğumda sevinmiştim, fakat kafamda bazı soru işaretleri de oluşmuştu. Bu oyunun da diğer konsollardan PC'ye çevrilen iğrenç oyunlara benzeyeceğini düşünüyordum. Ama oyun hakkında yapılan açıklamalar ve gelen haberler hiç bu yönde değildi. Oyunun resmi sitesine girdiğimizde de açılışta yazan yazı oyunun ne amaçla yapıldığını gayet açık belli ediyordu. "Oyun için en önemli olan konu oyuncunun kendini o ortamda hissetmesidir."

ÇIKMASINI SÖYLEYEN KİM?

Halo, dünya dışında bir gezegende ufak bir insan kolonisinin insan üstü yaratıklara karşı verdiği savaşı konu alır. Yaratıklara karşı kullandığınız silahlar olsun bindiğiniz araçlar olsun tam anlamı ile muhteşem tasarlanmıştı. Bu da oyunun hit olma sebeplerinden biriydi. Yeni oyunun yayınlanan ekran görüntüleri ve videoları muhteşem olacağını gösteriyor. Halo: Combat Evolved'da kullanabileceğimiz silahlar ve araçlar oyunun geçeceği gezegene daha uyumlu yapılacakmış. Tabii bizim silahlarımız gelişirde düşmanlarımız geri kalır mı? Onlarda ilk oyuna göre daha güçlü hale gelecekler. Oyunun grafikleri de bu ortamı tamamlayacak gibi görünüyor.

Şubat ayında çıkması planlanan oyunda önem verilen bir diğer konu ise sesleri ve müzikleri. Bunlar Behind Scenes grubu tarafından yapılıyor. Firma müziklerin oyunlarda her ne kadar arka plandaymış gibi gözükseler de aslında oyun içinde çok önemli bir yere sahip olduklarını söylüyor. Bu da seslerinin gayet doyurucu olacağını gösteriyor.

BU SEFER YANLIZ OLMIYACAĞIZ

Oyunun multiplayer modu ile de çok uğraşmışlar. FPS oyunların multiplayer modunda devrim yapabilecek düşüncelere sahip olan firma, bunları hayata geçirmeyi başarabilirse ortalığı sarsabilecek gibi gözüküyor. Söylediklerine göre multiplayer bölümünde oyunu deathmatch türü dışında birçok şekilde de oynayabileceğiz. Bunlar arasında kuşkusuz en ilginç olanı arkadaşınızla birlikte normal bölümlerde ilerleyebilmeniz olacak. Düşünsenize koskocaman bir gezegende sadece siz silahlarınız ve yanınızda belki sizin bütün silahlarınıza bedel olan arkadaşınız duruyor. Bu herkesin hayatında bir defa bile olsa hissetmesi gereken bir duygu olacak.

Halo: Combat Evolved hakkında söyleyebileceklerim şu an için bu kadar. Firma ilk oyunda gösterdiği titizliği bu oyunda da gösterirse gelişmiş bir Renegade oynamaya hazır olmalıyız. Dediklerini yaparlar. Bence yapar çünkü Microsoft imzasını güvenmediği bir projenin altına atmaz.

Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 1.08.2021 14:57
Kalan Karakter : 300 Gönder
Halo: Combat Evolved

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×