Harry Potter and The Chamber of Secrets

Tunç Aslan
Tunç Aslan 3.06.2010 - 12:31
İlki kötü olan Harry Potter, ikinci denemede büyük bir yol almış gibi gözüküyor.

Bugünlerde yine EA oyunlarından gidiyoruz. İlki kötü olan Harry Potter, ikinci denemede büyük bir yol almış gibi gözüküyor. Bu gidişle oyun beşinde veya altısında bizden tavsiye mektubu alabilecek. Neyse, oyunun konusu ikinci kitap ve filmle paralel gidiyor. Grafikler eskisinden biraz daha güzel olmuş. Zaten EA grafik bakımından her sene bir çıta daha atlıyor.

Oyunun bu sürümündeki yeniliklere değinelim :

  • Oyuna çok fazla işe yarayan büyü eklenmiş.
  • Bununla kalmamışlar benim bile daha güzel çizebileceğim bir map eklemişler(Heralde EA da çalışanlar map ve seyirci çizme özürlüler). 
  • Wizard Card sayısı çok artmış ve bronz, gümüş, altın olmak üzere üç gruba ayrılmış.
  • Bu sefer yapay zeka biraz daha gelişmiş. Diğer binaların da puanları yüksek oluyor ve bu puanlara göre haftalık seramonide beans toplayabiliceğiniz bonus rooma benzer süreli bir oda eklenmiş. Oyundaki bu beans’ler daha çok paraya benzetilmiş. Beans’lerla ister Nimbus2001, isterseniz Silver Wizard Card ve hatta Quiditch yeleği bile alabilirsiniz.
  • Oyuna bir de konuya paralel olarak bir düello eklenmiş.

Oyundaki düello moduna devamlı girip beans toplayabiliyorsunuz ve doğal olarak her şeyi satın alabiliyorsunuz. Şimdi size söyleyeceğim madde size biraz saçma gelebilir ama küçük ve anlamlı bir ayrıntı. Bu madde elinizde shotgun varken kapıyı zorla bize anahtarla açtırmalarına benziyor. İşte o madde; Okul puanı dediğimiz bölüm çok saçma gelişiyor. Bizim binadan Harry Potter’dan başka puan toplayan kişi yok. Yani sizin yaptıklarınız koskocaman bir binaya mal oluyor (oyunun başından beri oyunu bu sorumlulukla oynarsanız çok zevkli oluyor). Her derste Harry Potter'a özel görevler veriyorlar ve bu görevi binayı temsilen devamlı bir şekilde biz gerçekleştiriyoruz. Sürekli olarak beans ve wizard card toplamak insanı belli bir süre sonra sıkıyor. Bu yüzden oyuna biraz daha
hareketlilik katılsaydı çok daha başarılı olurdu.

Oyunda kullanılan sesler diye bir paragrafa başlayacaktım ama bu oyunda hemen hemen hiç ses olmadığını üzülerek “duydum”. Devamlı tekrarlanan bir dakikalık iki, üç melodiye ses dersek, sesler kötü. Keşke ses çeşitliğini sağlamak amaçlı birkaç midi koysalardı. Ona bile razıydık. Yalnız konuşma efektlerine laf yok. Yapımcılar ingilizceyi ana dilleriymiş gibi konuşuyorlar:)

Sonuç olarak ilkine göre çok gelişmiş bu oyun sekiz saat civarında bitiyor. Bu yüzden umutlarımız bir sonraki Harry Potter’a kalıyor.

Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 27.07.2021 22:49
Kalan Karakter : 300 Gönder
Harry Potter and The Chamber of Secrets

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×