Highlander

Tunay Şahin
Tunay Şahin 3.06.2010 - 12:31
Ölümsüz MacLeod'u canlandırmaya hazır olun!
Highlander yani İskoçyalı, ilk olarak 1986 yılında beyaz perde de seyircilerin karşısına çıktı. Sadece boyunları kesilip, kafaları gövdelerinden ayrıldığında ölebilen ölümsüzlerle bu filmde tanışmıştık. Christopher Lambert’ın canlandırdığı başkarakter Connor MacLeod’ın macerası sürükleyiciydi. Oyuncu kadrosunda gene ünlü bir isim Sean Connery de yer alıyordu. Filmin başarısından sonra Highlander’ın devam filmleri geldi, TV dizisi yapıldı. İskoçyalı efsanesi bu sefer film makaralarından, kameralar arasından çıkıp dijital dünyaya konuk oluyor.

Geçmişin hesapları

Oyunu WideScreen Games geliştiriliyor. Firma tanıdık değil, daha evvel Pirates: Legend of the Black Buccaneer isimli bir oyun yapıp, piyasaya sürmüşlerdi. Highlander’a geri dönersek, yapımda Connor MacLeod ve Duncan MacLeod’un atası olan Owen MacLeod adında bir karakteri canlandırıyoruz. Owen MacLeod ölümsüz olduğunu bilmiyor. Romalılar tarafından esir alınıyor ve gladyatör oluyor. Bir karşılaşmada Owen öldürülüyor, ancak yeniden canlanıyor ve böylece ölümsüz olduğunu da anlıyor. Owen bu olaydan sonra Methos isimli eski bir ölümsüze rastlıyor. Methos, Owen’a diğer ölümsüzleri nasıl yenebileceğini ve nasıl kılıç kullanabileceğini öğretiyor. Bundan sonra büyük macera da başlıyor. Oyunun hikayesinin arkasında Highlander’ın TV dizisinin başyazarı David Abramowitz var.

Highlander
"Oyunda dövüşlerin etkili olması için yapımcılar ellerinden geleni yapıyor. Maceramız boyunca bizim gibi başka ölümsüz karakterlerle dövüşlere gireceğiz."

Yapım geçmişten günümüze kadar bizleri resmen zaman yolculuğuna çıkartacak diyebiliriz. Eski Pompeii’den Japonya’ya ve günümüz New York’una kadar uzanan bir macera yaşayacağız. Roma’da gladyatör olup dövüşlere katılırken, New York semalarında gökdelenler arasında büyük kovalamaca sahneleri yaşayacağız. Highlander toplamda 18 bölüm içerecek ve oyun boyunca Owen kendisi gibi 77 farklı ölümsüzle karşılaşacak. Aynı İskoçyalı filmlerinde olduğu gibi yapımda da kılıçlarla dövüşeceğiz. Owen dövüştükçe kabiliyetleri gelişecek, farklı kılıç kullanma stillerine sahip olacak ve düşmanına karşı daha etkili olmak için bunlar arasında seçim yapabilecek. Sadece kılıç stillerimiz değil, ayrıca Resurrection, Fireblade, Stone Armor gibi sihirli güçlerimiz de olacak.

Tanıdık bir isim

Highlander, son dönem birçok oyunda kullanılan Unreal Engine 3 ile geliştiriliyor. Yapımcılar motoru biraz modifiye ederek özellikle görsel efektleri etkili biçimde kullanmaya bakıyorlar. Firmanın asıl amacı oyunun kilit noktası olan amansız dövüşleri, etkili efektler ve gerçekçi animasyonlarla oyuncuya sunmak. Mart ayı içinde çıkması beklenen Highlander; PC, PS3 ve X360 için piyasaya sürülecek. Bir ölümsüzü oynamak ve dövüşmek zevkli olacağına benziyor.
Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 2.07.2022 16:25
Kalan Karakter : 300 Gönder
Highlander

İlginizi Çekebilir
Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×