İngiltere hükümetinden oyun dünyasını kıskandıracak bir karar!

İngiltere hükümetinden oyun dünyasını kıskandıracak bir karar!

Murat Halilbeyoğlu
Murat Halilbeyoğlu 5.12.2012 - 17:26
İşte bu yüzden...
Bu haberimiz her ne kadar İngiltere ile alakalı olsa da bizim de imrenmemiz gereken bir durum olduğuna inanıyorum.

Ülkemizde hala beklenen önemi görmüyor oyun sektörü. Bahesttiğim ilgi iş dünyası veya devlet yatırımları değil. Genel olarak toplumda özellikle eski nesillerde hala "Boş iş" olarak gözüken video oyunları aslında tıpkı müzik, film hatta futbol gibi büyük sektör. Kaldı ki Amerika'da oyun sektörü müziğin arkasından ikinci gelerek Hollywood'u üçüncülüğe bile itti.

İngiltere hükümetinden oyun dünyasını kıskandıracak bir karar!
İşte özendiğimiz bu haberlerden bir tanesi de İngiltere'den geldi. İngiltere Maliye Bakanı George Osborne sonbahar bildirisinde Birleşik Krallık'taki video oyun endüstrisine uygulanacak vergi indirimlerinin dünyada bu sektör üzerine uygulanacak en cömert indirimler olacağı sözünü verdi.

Haberin detaylarına veya vergi oranları gibi rakamlara girmeyeceğim lakin Maliye Bakanı, bu indirimlerle firmaların masraflarının %25 oranında karşılanacağını belirtti. Bunun yanında 2013-14 yılı için 15 milyon pound, 2014-15 yılı için ise 35 milyon pound ayrılacağını söyledi.

Ne güzel değil mi?
Yorumlar 31
MK Okuru
MK Okuru 20.10.2020 06:47
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×