iOS cihazlara DualSense desteği geldi

Ersin Kılıç
Ersin Kılıç 11.05.2021 - 11:54
Playstation resmi hesaplarından da paylaşılan bilgilere göre iOS 14.5 güncellemesi ile birlikte Apple cihazlarına DualSense desteği geldi

Apple'ın iOS cihazlarına DualSense desteği tam olarak geldi. Bildiğiniz gibi mobil oyunculuk hem akıllı telefon hem de tabletler tarafında oldukça önemli bir hale gelmiş durumda. Birçok oyun sever de bu cihazlarda kontrolcü kullanmaya devam ediyor. Playstation 5 çıkışı ile birlikte hayatımıza giren ve sahip olduğu özellikler ile ön plana çıkan DualSense kontrolcüsü de iOS cihazlarda kullanılmaya başlandı. Bir süre önce güncelleme ile DualSense desteğine kavuşan iOS cihazlarda artık bu kontrolcü için tam destek sunuluyor diyebiliriz.

iOS cihazlara DualSense desteği geldi

14.5 güncellemesi ile birlikte artık bu güncellemeyi alan iPhone, iPad, iPod Touch ve Apple TV gibi cihazlarda DualSense kontrolcüsü kullanılabilecek. Ayrıca macOS Big Sur 11.3 güncellemesinin de DualSense desteği ile birlikte geldiğini hatırlatalım. Gelen bu destek ile birlikte PS oyunlarını artık Remote Play (Uzaktan oynama) özelliği sayesinde iOS cihazlarımızda da deneyim edebileceğiz. İşin asıl güzel olan kısmı ise bu kontrolcünün bu güncelleme ile birlikte Adaptive Triggers (Uyarlanabilir tetikler) özelliğini de destekliyor oluşu. Haptic Feedback özelliği ise şu an için iOS cihazlarda kullanılamıyor.

Playstation sosyal medya hesaplarından yapılan açıklamada "Uzaktan Oynatma artık bir dizi Apple cihazında uyumlu oyunları oynamak için DualSense kablosuz denetleyiciyi kullanarak kullanılabilir." ifadelerine yer verilmiş

Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 29.07.2021 15:22
Kalan Karakter : 300 Gönder
iOS cihazlara DualSense desteği geldi

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×