LG telefon sektöründen çekileceğini açıkladı

Ersin Kılıç
Ersin Kılıç 5.04.2021 - 11:07
Birçok farklı ürün segmentine sahip olan LG telefon birimini kapatacağını ve artık telefon üretmeyeceğini açıkladı.

Yapılan resmi açıklama ile LG telefon üretimine veda edeceği açıklandı. Son dönemde en farklı modellere yer vermesine rağmen pazarda beklenilen başarıyı yakalayamayan firma, mobil telefon iş birimini kapatacağını açıkladı. Firmadan yapılan açıklama ve detaylar şu şekilde;

LG telefon üretimine son veriyor

LG Electronics Inc. (LG), mobil iş birimini kapattığını duyurdu. Karar bugün erken saatlerde yönetim kurulu tarafından onaylandı.

LG'nin son derecede rekabetçi cep telefonu sektöründen çıkmaya yönelik stratejik kararı, şirketin kaynaklarını elektrikli araç bileşenleri, bağlı cihazlar, akıllı evler, robotik, yapay zeka ve işletmeler arası çözümler gibi büyüme alanlarına, ayrıca platformlara ve hizmetlere yönlendirmesini sağlayacak.

Mevcut LG telefon modelleri satışa sunulmaya devam edecek. LG, mevcut mobil ürünlerin müşterileri için - bölgeye göre değişiklik gösterecek bir süre için - servis desteği ve yazılım güncellemeleri sağlayacak. LG, cep telefonu işinin kapanışı boyunca tedarikçiler ve iş ortaklarıyla işbirliği içinde çalışacak. İstihdamla ilgili ayrıntılar ise yerel düzeyde belirlenecek.

LG telefon sektöründen çekileceğini açıkladı

LG, mobil uzmanlığından yararlanmaya ve diğer iş alanlarında rekabet gücünü daha da güçlendirmeye yardımcı olmak için 6G gibi mobilite ile ilgili teknolojileri geliştirmeye devam edecek. LG’nin mobil iş operasyonlarının yirmi yılı boyunca geliştirilen temel teknolojiler de korunarak mevcut ve gelecekteki ürünlere uygulanacak.

Cep telefonu iş birimindeki kapanış işlerinin 31 Temmuz'a kadar tamamlanması bekleniyor, ancak bazı mevcut modeller bu tarihten sonra hala piyasaya sunulabilir.

Yorumlar 2
MK Okuru
MK Okuru 12.04.2021 15:26
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 6.04.2021 00:22
Lg telefon da değilde oled tvleri ile adından söz ettirsede ve ayrıca sony lg'nin panellerini kullansada sony'nin görüntü işleme gücünün yanında lg sönük kalıyor özellikle bu yaz a90j oled modeli ile sony yine 1 numara olduğunu gösteriyor,,lg daha çok satsada satış değil görüntü önemli demek doğru
MK Okuru
MK Okuru 7.04.2021 13:47
ne kadar saçma bir yorum yorumdan ziyade ne kadar taraf içerisinde olduğunuz göstergesi.
Kalan Karakter : 300 Gönder
LG telefon sektöründen çekileceğini açıkladı

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×