Mario + Rabbids: Sparks of Hope çıktı

Ersin Kılıç 20.10.2022 - 15:34
Eğlenceli ve stratejiye dayalı oynanış dinamikleri ile dikkat çeken Mario + Rabbids: Sparks of Hope, Nintendo Switch platformu için çıktı.

Nintendo ve Ubisoft'un sevilen karakterlerini bir araya getiren Mario + Rabbids projesinde ikinci perde açılıyor. Daha önce Mario + Rabbids: Kingdom Battle inceleme içeriğimizde bu bir araya gelişin ne kadar eğlenceli olduğundan bahsetmiştik. İşte hikayeyi devam ettirmenin yanı sıra yepyeni dinamikler ekleyen Mario + Rabbids: Sparks of Hope ise olayı bir adım ileri götüreceğe benziyor. Ubisoft'un oyunun çıkışı ile ilgili yaptığı açıklama ise şu şekilde;

Mario + Rabbids: Sparks of Hope, Nintendo Switch için çıktı

Oyuncular, galaksiyi kaosa sürüklemek isteyen kötü amaçlı kozmik varlık Cursa'ya karşı gelirken Mario ve Rabbid kahramanlara katılacaklar. Evrendeki tüm enerjiyi tüketmeye kararlı olan Cursa ve köleleri, Luma’lar ve Rabbid'lerin birleşmesiyle oluşan esrarengiz yaratıklar olan Spark’ları avlıyor ve yoluna çıkan herkesi yok ediyor.

Mario + Rabbids: Sparks of Hope çıktı

Galaksiyi kurtarma arayışındaki kahramanlarımız, ilginç yerliler ve komik sırlarla dolu çeşitli gezegenleri dolaşıp keşfedecek ve ayrıca Rabbid Rosalina ve hatta uzun zamandır bir düşman olan Bowser’ın aralarında bulunduğu renkli bir karakter kadrosuna sahip olacak!

Sıra tabanlı taktikleri ve gerçek zamanlı aksiyonu bir araya getiren Mario + Rabbids Sparks of Hope'un yenilikçi savaş sistemi, oyuncuların kahramanlarını düşmanlara atılmak, takım arkadaşlarının üzerine atlamak, siper arkasına saklanmak veya özel yeteneklerinden yararlanmak için kullanmalarını sağlayacak. Böylece oyuncular her turu en verimli ve aktif şekilde geçirebilecekler. Özgün oynanışıyla Mario + Rabbids Sparks of Hope, hem yeni oyuncular hem de türün uzmanları için muhteşem ve eğlenceli bir taktiksel macera olacak.

Oyuncular, maceraya katılmalarını sağlamak için Spark’ları bulup kurtarmak zorunda kalacaklar ve bu sayede kahramanların savaşlarda üstünlük sağlamasına yardımcı olacak yeni taktiksel olasılıklar açacaklar. Oyuncular, kahramanlarına seviye atlatmanın ve onları kişiselleştirmenin yanı sıra, ek yetenekleri açmak için onları Spark’larla eşleştirme fırsatına sahip olacak! Hepsinin, enerji kalkanlarından güçlü element saldırılarına kadar farklı güçleri ve kişilikleri var.

Evreni kurtarmak için çıkılan bu destansı yolculuğa, efsanevi Japon besteci Yoko Shimomura ve çok ödüllü besteci Gareth Coker’ın aralarında bulunduğu yetenekli besteci kadrosunun müzikleri eşlik ediyor. Ünlü İngiliz video oyunu bestecisi Grant Kirkhope da Mario + Rabbids Kingdom Battle'ın müziklerini ustaca besteledikten sonra seriye geri dönüyor. Orijinal oyun müziği, dünya çapında 21 Ekim'de tüm büyük müzik yayını hizmetlerinde erişilebilir olacak.

Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 23.05.2024 11:53
Kalan Karakter: 300 Gönder
Mario + Rabbids: Sparks of Hope çıktı
İlginizi Çekebilir