Medal Of Honor Allied Assault: Spearhead

Murat Oktay
Murat Oktay 3.06.2010 - 12:31
2002 yılının en başarılı oyunlarından MOHAA'nın görev paketi geliyor. Nasıl mı? Buyrun...

“En iyi FPS hangisidir?” diye sorduğunuzda çok farklı cevaplar alabilirsiniz. Kimisi Quake der, kimisi Unreal. Kimileride benim gibi Medal of Honor : Allied Assult. Bu yılın başında 21 Ocak’ta çıktığında bomba gibi düşmüştü. Ben şahsen uzunca bir süre oynamadım. Nedeni ise 2. Dünya savaşını konu alan oyunlardan hoşlanmıyor olmamdı. Wolfenstein ile yaşadığım hayal kırıklığı bu oyuna yansımıştı.

Uzunca bir süre çeşitli forumlarda, news gruplarda insanların bu oyun hakkında ki yorumlarını okudum. En sonunda dayanamadım. Gittim aldım. Kurduktan sonra uzunca bir süre ilk göreve başlayamadım. Haritada üzerine tıklanacağını keşfedemedim. :) Benim bu beceriksizliğim sonucunda oyuna daha başlamadan uninstall yolları gözükmüştü. Ama sonunda baktım gördüm olacak gibi değil yazarlardan Emre Aksoy’a sordum. Abi orada harita üzerine tıklıyorsun.” dedi. Neden sonra fark ettim ki oyundaki bir bug’dan ötürü bazen harita üzerinde ki bölgeler aktif olmayabiliyormuş. Tutarial’ı bir daha bitirdim. Tadaaaa. Artık ilk göreve gelmiştim.

İşte o an başlayan maceram tam ün gün sonra oyunun başından hiç kalmadan bitirmem ile sonuçlanmıştı. Ben öyle kolay kolay oyun bitirmezdim. Ama MOHAA şeytaın bacağını kırmış beni başından kaldırmadan bitirtmişti kendisini.

Geçtiğimiz günlerde EA bu oyunun genişleme paketini hazırladığını duyurdu. Tabii bizde anında araştırmalarımıza giriştik. Ne yalan söyleyeyim, ilk günlerde fazla birşey elde edemedim. Daha sonra yavaş yavaş basın bültenleri derken bizde de bilgiler birikmeye başladı. İlk olarak oyunun konusu hakkında ufak bilgiler geldi. İkinci Dünya Savaşı’nın son aylarında geçiyor. Bulge Savaşı’nın Overlord Operasyonu ile Berlin’in düşüşü arasındaki zaman diliminde geçiyor.

Adama bak uçuyoooo

Savaşın son yılında paraşüt ile düşman saflarına atlayarak oyuna giriyorsunuz. Amacınız Alman savunmasını kırıp gelecek birliklere yol açmak. Tabii söylendiği kadar kolay olmayacağı kesin. Alman birliklerinin başkentlerini nasıl savunacağını tahmin edebiliyorsunuzdur.

15 kasımda çıkması planlanan görev paketinde oyuna getirilen yenilikleri kısaca şu şekilde sıralayabiliriz:

  • 9 yeni single player görev. Bu görevler arasında Bulge Savaşı ile Berlin’in düşmeside bulunuyor.
  • 12 yeni multiplayer harita. Arnhem Köprüsü ile Berlin sokaklarında geçen haritalar.
  • Yeni multiplayer modları. Ekip çalışmasını gerektirecek, birlikte çözülmesi gereken oyun modları. Tug Of War isimli modda haritanın 5 ana bölgesini birliğiniz ile beraber savunmak zorunda olacaksınız.
  • Birçok yeni silah. İngiliz yapımı Enfield Mark 1 tüfeği, Sten makinalı, M 18 duman bombası, Sovyet PPSh-41 makinalısı bunlardan bazıları.
  • Aralarında İngiliz ve Sovyet paraşütçülerininde bulunduğu yeni asker modellemeleri.
  • Yeni seslendirmeler.

Tabii bu okuduklarınız oyunda karşılaşacaklarımızın sadece ufak bir kısmı. Bu görev pakei Playstation 2’ye gelen Medal Of Honor : Frontline’ı oynayamayan PC oyuncularına hoş bir sürpriz olacak.

Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 8.02.2023 06:25
Kalan Karakter : 300 Gönder
Medal Of Honor Allied Assault: Spearhead

İlginizi Çekebilir

Adblock yazılımı bulundu! Lütfen aşağıdaki notu okuyun.

AdBlock Plus ya da benzeri bir yazılım kullandığınızı fark etmiş bulunuyoruz. Bu yazılımlar sitemizin tüm özelliklerini kullanmanızı engellemektedir.

Siz de takdir edersiniz ki sitemizi hayatta tutabilmemiz için tek gelir kaynağımızı bu reklamlar oluşturmaktadır. Sitemizde sizleri rahatsız edecek reklamlara yer vermemeye çalışlıyoruz.

Bu sebeple Adblcok yazılımınızı sitemiz için durdurup hem bize destek olmanızı hem de birlikte daha güzel çalışmalara ve projelere imza atmamıza destek olmanızı rica ediyoruz.

Lütfen merlininkazani.com'u güvenilir siteler listenize ekleyin ya da sitemizde dolaşırken AdBlock yazılımınızı kapatın. İlgi ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

×