Metal Gear Solid 2 efsane fragmanı AI ile 4K'ya çevrildi

Ersin Kılıç
Ersin Kılıç 16.08.2021 - 06:01
Metal Gear Solid 2 oyununun E3 2000'de yayınlanan efsane fragmanı yapay zeka desteği ile birlikte 4K çözünürlüğe yükseltildi.

Yapay zeka desteği ile birlikte çözünürlüğü yükseltilen Metal Gear Solid 2 fragmanı için Digital Foundry ekibi yeni bir video yayınladı. Yapay zeka desteği ile grafiklerde iyileştirmeler yapılan oyunlar ya da oyun modları ile son zamanlarda daha sık karşılaşır olduk. Özellikle remaster sürümü bulunmayan birçok klasik oyun, çözünürlük anlamında yapılan yapay zeka destekli yükseltmeler ile karşımıza çıkıyor. Nitekim son olarak GTA San Andreas modu buna benzer bir şekilde karşımıza çıkmış ve AI desteği ile oyunun kaplamaları sekiz kata kadar arttırılmıştı. Yapay zeka desteğinin yeni konuğu ise Metal gear Solid 2: Sons of Liberty oyunu oldu. 

Metal Gear Solid 2 efsane fragmanı AI ile 4K'ya çevrildi

Metal Gear Solid 2 efsane fragmanı AI ile 4K'ya çevrildi

Takvimler 8 Haziran 2000 tarihini gösterdiğinde oyun dünyasının en önemli şovlarından birisinde oldukça önemli bir oyunun ik fragmanı ile karşılaşmıştık. Özellikle hikaye anlamında serinin hala en vurucu oyunlarından biri olan Metal Gear Solid 2 için yayınlanan bu fragman içerdiği sahneler ve tamamen gerçek zamanlı oynanış görüntüleri ile E3 2000 fuarına da damga vurmuştu diyebiliriz. Solid Snake'in Brooklyn Köprüsü'nden büyük bir gemiye atlayarak olay yerine sızdığı bu fragmanda oyunun birçok özelliğine ve oynanış dinamiklerine de yer verilmişti. 

O zamanlar, yani 2000'li yıllarda pek görmeye alışkın olmadığımız dinamikler ile birlikte bu fragmanın adını efsaneler arasına yazdırdığını söylemek yanlış olmaz. Sadece oynanış dinamikleri değil, yağmur efektleri, sis efektleri gibi dinamiklerle de PS2 konsolunun adeta sınırları zorlanmıştı. İşte oyunun bu efsane fragmanına yapay zeka desteği ile yenileme geldi ve DF ekibi de bununla ilgili bir video yayınladı. Videoya baktığımızda özellikle kıyaslama sahnelerinde ortaya gerçekten iyi bir iş çıkartıldığını görüyoruz. Oyunun bu fragmanı çok daha keskin ve net bir görünüme kavuşturulmuş.

Yorumlar 4
MK Okuru
MK Okuru 20.09.2021 23:39
Kalan Karakter : 300 Gönder
curse
curse 16.08.2021 17:44
konami sayesinde öldü seri.Allahtan 2 nesil önce xbox 360 açıktı 2 ve 3 .oyunda bir şekilde oynanabiliyor.mgs4 oynanmaz halde.sadece ps3 de.şaka gibi.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 16.08.2021 14:23
remake isteriz
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 16.08.2021 11:11
Neden?
Kalan Karakter : 300 Gönder
Metal Gear Solid 2 efsane fragmanı AI ile 4K'ya çevrildi

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×