Monster Hunter World, satışları ile Capcom ekibini kurtardı

Monster Hunter World, satışları ile Capcom ekibini kurtardı

Nagihan Selin İnce
Nagihan Selin İnce 8.05.2018 - 13:50
Monster Hunter World Capcom'ın en çok satan oyunu oldu

Capcom, 31 Mart'da sona ermiş olan 2017 mali yıl sonu sonuçlarını açıkladı ve görünen o ki Capcom geçtiğimiz yıl en çok Monster Hunter World'den gelir elde etmiş. Açıklamaya göre, Monster Hunter World, Capcom tarihinin en yüksek kârlılık seviyesini elde etmiş şirket. Ayrıca, Monster Hunter World'ün kargo gönderileri 31 Mart itibariyle 7,9 milyon seviyesinde olduğunu da paylaşılan yıl sonu sonuçlarından görürken, Capcom'un diğer oyunu Resident Evil 7 Biohazard satışları 5,1 milyon seviyesinde güncellendi. 

Monster Hunter World şimdiye kadar Capcom'a en çok kâr getiren oyun oldu

İlişkili basın bildirisi, şirketin yıl içindeki başarılarının bir dökümünü içeriyordu. Monster Hunter World, yayıncının finansal performansına yalnızca "önemli ölçüde katkıda bulunmadı", aynı zamanda Capcom’un küresel operasyonlarını harekete geçiren uluslararası tanınırlığı da getirdi. 

Monster Hunter World şu an yalnızca konsollara çıktığı için ileride bu satış rakamlarının da artması bekleniyor. Üstelik yalnızca konsollarda satışı olan bir oyunun şu anda bu kadar yüksek satış rakamına sahip olması da şaşırtıcı. Ocak ayında konsollar için satışa çıkan oyun, içinde bulunduğumuz yılın sonunda bilgisayarlara da gelecek. Yorumlar 2
MK Okuru
MK Okuru 15.01.2021 17:24
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 3.08.2018 19:25
Şaka gibi re7 gibi bir efsane 5küsürde mhw gibi dandirik senaryosuz bir oyun 7 küsürde. Oyunculuk bitmiş ya
MK Okuru
MK Okuru 11.02.2019 04:54
Aynen aynen asdfghjkl
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×