Monster Notebook çocuklara geleceğin teknolojilerini tanıttı

Ersin Kılıç
Ersin Kılıç 21.05.2019 - 10:20
Öğrencilere VR/AR gibi teknojileri tanıtıp kodlama, tasarım ve robotik gibi dallar hakkında bilgi verildi

Boğaziçi Üniversitesi Bilişim Kulübü (Compec) öğrencileri ve Monster Notebook, günümüzün modern ve en gelişmiş teknolojilerini çocuklarla paylaşmak üzere Bilecik’in Bozüyük ilçesindeki “TeknoDolu Bozüyük 2019” etkinliğindeydi.

Çocuklar Kodlama ve Robotikle Tanıştı

Bozüyük Fen Lisesi’nde yapılan iki gün süren etkinliğe ilçe genelinde ilkokul ve ortaokul öğrencileri katıldı. Öğrenciler okul bahçesinde kurulan tekno-panayırda üç boyutlu yazıcılardan çocuk robotuna kadar çeşitli teknolojileri tecrübe ettiler. Ayrıca yaş gruplarına göre düzenlenen atölyelerde Scratch ile kodlama, TincerCad ile üç boyutlu tasarım, Arduino ile robotik çalışmalarına katıldılar. Çocuklar bu atölyelerde, kodlamanın temelini oluşturan algoritma konusunda da bilgi edindiler.

Monster’larda VR-AR Deneyimi

Monster Notebook’un teknoloji köşesinde de 300’den fazla öğrenci, Sanal Gerçeklik (VR) gözlükleri ve Artırılmış Gerçeklik (AR) uygulamalarını deneyerek öğrendiler. Birçoğu ilk kez karşılaştıkları bu teknolojiler karşısında heyecan ve mutluluklarını gizleyemeyen çocuklar, bu farklı dünyayı keşfetmenin tadını doya doya çıkardılar.

Etkinlikte ayrıca çeşitli seminerler de yapıldı. Boğaziçi Üniversitesi Bilişim Kulübü öğrencileri çocukları çeşitli konularda bilinçlendirmeye yönelik sunumlar yaptılar. Monster Notebook Pazarlama Direktörü Alper Arın da çocuklara “Siber Zorbalık” konulu bir seminer verdi. Arın, çocukları dijital dünyada karşılaşabilecekleri olumsuzluklara karşı daima uyanık olmaları konusunda uyardı ve şüphelendikleri durumları mutlaka ebeveynleriyle paylaşmaları gerektiğini söyledi.

Basın Bülteni

Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 26.06.2022 08:19
Kalan Karakter : 300 Gönder
Monster Notebook çocuklara geleceğin teknolojilerini tanıttı

İlginizi Çekebilir
Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×