Mount and Blade 2 Bannerlord için yeni içerikler yolda

Alparslan Gürlek
Alparslan Gürlek 28.12.2020 - 12:38
Mount and Blade 2 Bannerlord için yayınlanan geliştirici güncellemesi birkçok farklı içerik ve iyileştirmeye yer veriyor. Heyecan verici görünüyor.

Steam'de bu yılın en çok oynanan oyunları arasına girmeyi başaran Taleworlds Entertainment tarafından geliştirilen Mount and Blade 2 Bannerlord güncellenmeye devam ediyor. Mart ayındaki çıkışından bu yana oldukça yol alan oyun şimdi de birçok yeni içerik ve iyileştirme ile karşımızda. Taleworlds'ün yayınladığı geliştirici güncellemesi videosu ile bu yenilikler ve iyileştirmeler tanıtılıyor.

Mount and Blade 2 Bannerlord artık "İsyan" mekaniği içerecek

Total War oyunlarından bileceğiniz isyan mekaniği artık Bannerlord'a da ekleniyor. Mutsuz yerleşim yerindeki insanlar yönetimden memnun olmadığı için ipleri kendi eline almak isteyecek. Bunun yanı sıra düşman yerleşimlerine gizlice sızarak orada mahkum olan yoldaşlarınızı, lordları kurtarabileceksiniz. Bu ve bunun gibi birçok yeni özellik oyuna ekleniyor. Yayınlanan videoyu da hemen alt tarafa bırakıyorum.

Yeni özelliklerden ilki derebeylerinize tımar vermenize olanak sağlıyor. Lideri olduğunuz ulusta sizden pek de mutlu olmayan, yönetiminize pek düşkün olmayan klanlara toprak vererek gönüllerini almanıza olanak sağlayacak. Aynı şekilde derebeyi olarak oynarken elinizdeki toprağı krallığa tekrar bırakmak gibi bir seçeneğiniz de olacak.

Aynı zamanda yerleşim yerlerinin içine girmeden orada herhangi bir sorun ya da turnuva olup olmadığını gösteren bazı yeni arayüz simgeleri ekleniyor. Bu da yükleme ekranına maruz kalmadan şehir hakkında daha fazla bilgi sahibi olmanıza olanak sağlayacak. Bunun yanı sıra yeni bir kayıt oluştururken oyundaki doğum ve ölüm sistemini devre dışı bırakabileceksiniz. Bunu mevcut Mount and Blade 2 Bannerlord kaydınızda değil, yalnızca yeni kayıt oluştururken yapabiliyorsunuz.

Mount and Blade 2 Bannerlord için yeni içerikler yolda

Artık yapay zeka karakterleri kendi aralarına evlilikler yapabilecek. Ayrıca klanlar için de yapılan iyileştirmeler mevcut. Artık klanlara yeni aile üyeleri eklenecek ve çocukları aracılığıyla klanların genel nüfusu ve ömrü uzayacak. Yani kendi içlerinde yaşayan bir hiyerarşi sistemine sahip olan klanlar artık kolay kolay dağılmayacak. Buna ek olarak artık bir krallığı yok etmek için iki köyünü yağmalayıp, bir kalesini almak yetmeyecek. Birkaç yerleşim birimini kaybetse dahi krallıklar sizinle savaşmaya ve direnç göstermeye devam edecek. Bu da ortak bir hazine aracılığıyla her krallıkta servetin daha eşit bir şekilde dağıtılmasıyla sağlanacak. Sizler bu güncelleme ile ilgili neler düşünüyorsunuz? Yorumlarda fikrinizi paylaşabilirsiniz.

Yorumlar 15
MK Okuru
MK Okuru 5.12.2022 05:15
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 3.01.2021 01:13
Yeni güncelleme de dahil 200 kişilik ordumla 600 kişilik orduyu 2 kayıpla yenebiliyorum. Bu iyileştirilmeden zevki yok.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 28.12.2020 13:48
bunlar warband'da vardı zaten :)
MK Okuru
MK Okuru 31.12.2020 04:39
Bunların hiç biri native warbandde yoktu. 100lerce belki binlerce modcunun yıllar içinde geliştirdiği içerikle kıyas yapamazsınız
MK Okuru
MK Okuru 29.12.2020 00:19
Aynen. Yeni eklenen pek bir şey yok. Grafikleri geliştirdiler onun dışında Warband içerik olarak daha zengindi.
MK Okuru
MK Okuru 28.12.2020 21:01
doğru eklemesinler nasılsa warbandde vardı
MK Okuru
MK Okuru 28.12.2020 20:17
adamlar koymuyorlar laf atıyorsunuz koyuyorlar laf atıyorsunuz adamlar şaşırdı artık ne yapacağını
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 28.12.2020 23:55
Kelle ucurma gelmeyecek
Burdaki özelliklerin 5de 4 ü warbandda yok
MK Okuru
MK Okuru 30.12.2020 23:16
5de 3 ü var knk hayatında hiç oynadın mı acaba warband ? Ya da modlu girmeyi denedin mi
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 30.12.2020 23:14
Bu özelliklerin bazıları Warbandda mod sayesinde vardı. Tam sürümü beklemeye devam
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 29.12.2020 23:05
Kendi klan üyelerimize istenilen birlikleri toplatma ,istenilen yerleri devriye gezdirme özelliği gelmeden oyun oynanılmaz halde.
MK Okuru
MK Okuru 30.12.2020 17:55
bi kaç tane mod var bunları yapan party bilmem ne yazsan çıkae
Kalan Karakter : 300 Gönder
Mount and Blade 2 Bannerlord için yeni içerikler yolda

İlginizi Çekebilir
Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×