Mount & Blade II: Bannerlord Benchmark aracı yayınlandı

Ersin Kılıç
Ersin Kılıç 5.11.2021 - 12:14
Yapım aşaması devam eden Mount & Blade II: Bannerlord en güçlü işlemci ve ekran kartlarını terletecek güçlü bir benchmark aracına kavuştu

TaleWorlds Entertainment, bugün yaptığı bir açıklamayla sevilen oyunu Mount & Blade II: Bannerlord için benchmark aracını duyurdu. TaleWorlds’ün geliştirdiği yazılım, ağırlıklı olarak ekran kartına odaklanan benzer pek çok yazılımın aksine hem işlemci hem de ekran kartını dengeli bir şekilde test ediyor. Bu da modern işlemcilerin oyun performansını daha doğru biçimde ölçmeye yardımcı oluyor.

Mount & Blade II: Bannerlord Benchmark aracı yayınlandı

 

Mount & Blade II: Bannerlord Benchmark aracı yayınlandı

Yenilikçi Bir Test Aracı

Bannerlord benchmark aracı iki devasa ordunun çarpıştığı bir sahneden oluşuyor. Şu an için asker sayısı 1000’de sabitlenmiş olsa da oyun ayarlarından bu sayıyı düşürmek mümkün (Performans/ Oyun/ Savaş Büyüklüğü). Oluşturulan sahne her zaman aynı kamera rotasını takip ediyor ve bu da daha stabil bir test ortamı oluşturuyor. Taraflardan hangisinin ne zaman saldıracağı gibi temel stratejiler de bir senaryoya bağlı. Fakat bunun dışında kalan, bağımsız askerlerin hareketleri ve formasyonlar bir senaryoya bağlı değil. Haritadaki 1000 asker, bunların formasyonları ve binekleri sürekli olarak yapay zekâya dayalı seçimler yapıyor. Ayrıca oyundaki oklar ve ciritler gibi cisimlerin rotaları, vuruşlar ve karakterlerin çevreyle olan temasları gibi fizik hesaplamaları da gerçek zamanlı olarak hesaplanıyor.

Hem CPU’yu hem GPU’yu Test Ediyor

Mount & Blade II: Bannerlord Benchmark aracı yayınlandı

Animasyonların, render edilen nesnelerin ve CPU ile bağlantılı diğer fonksiyonların da eklenmesiyle Mount & Blade II: Bannerlord’un benchmark aracı üst seviye işlemci ve ekran kartlarını bile zorlayabilecek sahneler ortaya çıkarabiliyor. Buna rağmen araç, test ve gerçek oyun esnası arasındaki performans farklılıklarının asgari düzeyde kalmasını sağlıyor. Bu da test yazılımını gaming CPU’ların performansını değerlendirme konusunda ideal kılıyor. Bannerlord’un performans testi aracının GPU testleri konusundaki avantajı ise yüksek detay seviyesine sahip çok sayıda nesne ve modelin yer aldığı geniş ölçekli savaş sahneleri. İyi bir ekran kartı test senaryosu için Ultra ayar seviyesinde 4K çözünürlükle test yapmak yeterli olacaktır.

Mount & Blade II: Bannerlord Benchmark aracı yayınlandı

Mount & Blade II: Bannerlord performans test aracı, FPS grafiği yanında oyuncuların ayar yaparken faydalanabilecekleri birtakım temel bilgiler de sunuyor. Fakat sonuçları daha detaylı görmek isteyen kullanıcılar kare/saniye değerleri için yazılımın oluşturduğu kayıt dosyalarına göz atabilirler.

Yorumlar 4
MK Okuru
MK Okuru 27.11.2021 08:48
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 8.11.2021 16:51
Bu oyunda amma erken erişimde kaldı .Ne zaman tam sürümü görücez acaba.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 7.11.2021 20:44
Ne oluyor terletince oyun oynanabilir mi oluyor. Önce optimizasyon yap oyunu eğlenceli yap. Kimse oyuna ekran kartı terlesin diye para vermiyor. İnsanlar eğlenmek istiyor. Terletmek istiyorsan tech demoları var indir aç seyret.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 5.11.2021 16:17
Arkadaşlar bu tür uyduruk gimmickler çıkaracağına, gamepadler ile uyumlu hale getirsinler oyunu. Bir an önce de bitirip ps5e çıkarsınlar da ekstra destek olalım.
MK Okuru
MK Okuru 7.11.2021 01:56
Aynen öyle ps5 e bende bekliyorum , hala neyi bekliyolar anlamadım
Kalan Karakter : 300 Gönder
Mount & Blade II: Bannerlord Benchmark aracı yayınlandı

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×