Naruto: Ultimate Ninja 3

Naruto: Ultimate Ninja 3

Mahmut Saral
Mahmut Saral 15.06.2010 - 14:26
Güç, savunma ve çakra
Platformlar PlayStation 2
Naruto: Ultimate Ninja 3
  • Yapımcı - Yayıncı CyberConnect2 - Namco BANDAI Games
  • Çoklu Oyuncu: Yok
  • Oyun Türü: Dövüş,Dövüş
Merlin Puanı 78
Artılar Güzel grafikler, eğlenceli oynanış
Eksiler Kötü mini oyunlar
Naruto, anime–manga severlerin yakından takip ettiği serilerden bir tanesi. Masashi Kishimoto tarafından 99 yılında çizilen Naruto karakteri ve maceraları, anime dışında; oyun kartları, Naruto temalı oyunlar ve daha fazlası olarak da karşımıza çıktı. Cyber Connect 2 tarafından geliştirilen Ultimate Ninja 3, bize bu evrenin en iyi dövüşçüleriyle mücadele etme imkânını sunuyor.

En iyi dövüşçü olmak

Naruto, yöneteceğimiz karakter olarak yapımda yer alıyor. Menüdeki başlıklara göz attığımızda, dikkat çekici seçenekler görmek mümkün. Bunlardan ilki “Tanzaku Market”. Ninja figürleri, kitaplar ve yeni müzikler gibi gereçleri buradan satın alabiliyoruz. Tabii ki henüz paramız yok. Satın alabilmek için, öncelikle dövüşler kazanmamız gerekiyor. Naruto’s House ise tüm eşyalarımızın yer aldığı evimiz. Kazandığımız ödüller ve satın aldığımız tüm ürünler, evimizde yer alıyor. Eve gelerek her biriyle ilgilenebiliriz. Vs Mode başlığında, arkadaşlarınızla veya yapay zekâya karşı dövüşebiliyorsunuz, bir nevi Quick Play diyebiliriz. Hero’s Mode da ise Naruto ve arkadaşlarının hikâyesine tanıklık ediyoruz. Daha önce aşina olduğumuz mekânları tekrar ziyaret ederek, serinin en güçlü düşmanlarıyla karşı karşıya geliyoruz. Naruto’nun her zamanki hırsı ve kendini kanıtlama arzusu, oyun boyunca bize yardımcı olacak en önemli etken.

Naruto: Ultimate Ninja 3
"Oyunun grafikleri anime tarzında yapılmış."

Yapıma antrenman başlığını seçerek başlamak iyi olacaktır. Buradan kısaca bahsedersek, ağaca tırmanma görevinde, hızlı hareket ederek altınları toplamaya çalışıyoruz. Bu sırada karşımıza çıkacak engellere de çarpmamamız gerekiyor. Bu bölümü ikinci bir oyuncuyla birlikte oynayabiliyoruz.

Daha hızlı şınav çekmek, ekranda beliren hedeflere, doğru tuşlara en hızlı şekilde basarak hasar verme gibi bölümler de var. Bunları da yine isterseniz yapay zekâya karşı, isterseniz de arkadaşınızla oynayabilirsiniz.

Çok amaçlı hareketler bunlar

Hikâye moduna geri döndüğümüzde, dört farklı oynanabilir başlık görüyoruz. Her birinin altında birden fazla görev yer alıyor. Her etaptaki görevimiz de, karşımıza çıkan dövüşçüyü yenmek. Bu sayede bir sonraki aşamaya adım atabilecek ve yendiğimiz karakteri, Vs Mode’a ekleyebileceğiz. Dövüşebileceğimiz toplamda 42 farklı karakter var. Bulunduğumuz mekânlar da hayli çeşitli. Bununla beraber çok zeminli oynanışa imkân tanıyor. Aşağıya düştüysek buradan dövüşe devam edebiliyor veya bir merdivene tırmanarak yukardan da saldırabiliyoruz. Çevredeki objeleri kırarak, içlerinden çıkan araçlar sayesinde saldırı gücümüzü de artırabiliyoruz. Her karakterin kendine has özel bir saldırı tekniği bulunuyor. Bunu da, doğru zamanda doğru tuş kombinasyonlarını gerçekleştirerek elde edebiliyoruz.

Naruto: Ultimate Ninja 3
"Naruto dışında farklı karakterler de seçebiliyoruz."

Ultimate Ninja 3’ün grafikleri gayet başarılı. Anime tarzında hazırlanan görseller ve oyunun rengârenk yapısı, oldukça hoş. Kontroller rahat ve sesleri de iyi. Bölüm aralarında da konuyla alakalı geçiş videoları ye alıyor. Eğer bir Naruto hayranıysanız, denemenizi tavsiye ederim, fakat bunu zorunlu kılmak doğru olmaz. Anime serisi hakkında bilgili olmayan oyuncuların da zevk alabileceği bir yapım olmuş.
Yorumlar 29
MK Okuru
MK Okuru 30.09.2020 22:17
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×