NES Classic Edition'un satışları Kuzey Amerika'da durduralacak

Mehmet Atilla Turan 14.04.2017 - 13:06
Yine Nintendo, yine beklendik bir durum.
Nintedo, birkaç ay önce satışa sunduğu Mini NES ile hem eski hayranlarını hem de eski oyunları merak eden oyuncuları sevindirmişti. Satış rakamlarından anlaşılabileceği gibi, çıkışından beri NES Classic kapış kapış satılıyor. Öyle ki, çoğu mağazada stokları tükenen konsolun, yılbaşında tekrar stoklara gönderileceğini belirten Nintendo, bunu düzgün bir şekilde yapamadı.
NES Classic Edition'un satışları Kuzey Amerika'da durduralacak
Nintendo'dan açıklanan son bilgilere göre, Nisan ayında son ünitelerin mağazalara gönderilmesi bekleniyor. Nisan ayından sonra ise satışın NES Controller ile birlikte tamamen kesileceği Nintendo tarafından açıklandı. Diğer ülkelerde satışı bulunan NES Classic ve Famicom Classic satışlarının devam edip etmeyeceği hakkında bir şey belirtmeyen Nintendo, bu kararla birlikte Amerika'daki topluluğun canını sıktığı apaçık ortada.

Geçen senenin sonbahar aylarında satışına başlanan NES Classic Edition, retro oyuncularının tam beklediği bir konsoldu. Yeni bir işletim sistemi bulunan konsolda istediğiniz yerde kayıt yapabilme ve HDMI çıkışı özelliği ile kristal kalitesinde görüntü verme yetisine de sahipti. Çıkışından yaklaşık bir ay sonra Amerika'da stokları tükenen Mini NES'in satışlarını tamamen durdurmak, bana göre biraz saçma bir seçim ama bu konuda yapılabilecek bir şey yok.
Yorumlar 1
MK Okuru
MK Okuru 18.07.2024 04:26
Kalan Karakter: 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 15.04.2017 16:48
ilgi görmemiş olabilir!satan şey neden durdurulsun!
Kalan Karakter: 300 Gönder
NES Classic Edition'un satışları Kuzey Amerika'da durduralacak
İlginizi Çekebilir