Nvidia, GeForce Now konusunda geri adım attı

Alparslan Gürlek
Alparslan Gürlek 13.03.2021 - 10:37
Önce fiyatıyla sonra da zorunlu geçiş kararıyla internette büyük tepkiler toplayan GeForce Now powered by Game+ için Nvidia geri adım attı.

Uzun süredir internette tartışma konusu haline gelen konu Nvidia tarafından açıklığa kavuşturuldu. GeForce Now hizmetini Türkiye'den kullanmak istemeyen kullanıcılar, Avrupa sunucularında hizmet almaya devam edecek. Türkiye sunucularına zorunlu geçiş kararında geri adım atıldı. Ayrıca yurtdışı sunucularından Türkiye sunucularına geçmek isteyen kullanıcılar için de ilk yıl boyunca abonelik ücreti 50 Türk Lirası olacak.

Nvidia GeForce Now zorunlu geçiş kararı kaldırıldı

Nvidia'nın geçtiğimiz günlerde Turkcell işbirliğiyle duyurduğu GeForce Now powered by Game +, önce fiyatı nedeniyle tartışma konusu oldu. Daha sonra bütün bu olanlar yetmezmiş gibi Avrupa sunucularındaki kullanıcıları zorunlu olarak Türkiye sunucusuna geçirme kararı aldılar. İnternette hem yayıncılar hem de oyuncular tarafından yoğun tepki alan Nvidia bu konuda geri adım atmışa benziyor. Dün gece saatlerinde yaptıkları duyuruyla değişikliklerden bahsettiler.

Avrupa sunucularında Founder hesabı olan oyuncular, artık Türkiye sunucusuna geçip geçmeme konusunda kendi seçimlerini yapabilecekler. Eğer gelmek isterlerse ilk yıl boyunca aylık ücretleri 50 Türk Lirası olacak. Türkiye sunucusunda abonelik almak isteyen kullanıcılar için ise Premium üyelik ayda 74,9 TL fiyatıyla satılıyor.

Önce fiyatlarıyla, sonra hamleleriyle gündeme geldi

Turkcell işbirliğiyle Türkiye sunucuları açılan GeForce Now hizmeti, ilk etapta fiyatları nedeniyle oldukça büyük tepki toplamıştı. Avrupa sunucusundan Euro ile satın alındığında Türkiye sunucusundaki fiyatından daha uyguna gelen hizmet, bunun üzerine bir de radikal bir karar almıştı. Avrupa sunucularında aktif üyeliği bulunan kullanıcılar, herhangi bir seçenek sunulmaksızın Türkiye sunucularına geçirilecekti. Bu da herhalde bardağı taşıran son damla oldu ki tepkiler çığ gibi büyüdü ve Nvidia'ya kadar ulaştı. 

Nvidia, GeForce Now konusunda geri adım attı

Dün gece yapılan açıklama NVidia tarafından geliyor, Game+ konu hakkındaki sessizliğini koruyor. Sonuç olarak ise Avrupa'dan Türkiye sunucularına geçiş tercih meselesine dönüşmüş durumda. Oyuncuların tepkisi meyvelerini verdi.

Nedir bu hizmet?

Nvidia GeForce Now, stream yöntemiyle Nvidia'nın yüksek hızlı bilgisayarlarından oyun oynamanızı sağlayan bir abonelik sistemi. Basitçe eğer oyuna sahipseniz bu aboneliği satın alarak oyunu Nvidia'nın uzaktaki bilgisayarından kendinize yayın ederek oynuyorsunuz. Bu da sisteminizin yetmediği oyunları oynamanıza olanak sağlıyor. GeForce Now için ne kadar internet lazım? Derseniz, akıcı bir deneyim için en az 25mbps hızında internetiniz olması gerekiyor.

 

Yorumlar 13
MK Okuru
MK Okuru 21.04.2021 03:49
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 14.03.2021 20:34
Biz zaten türkcell in internetine 60 tl veriyoz 75 tl ne bee bari turkcelin kendi abonrlerine özel 55 tl falan yapaydı
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 14.03.2021 20:31
Yav zaten 74 tl türkiye için pahalı bide genellikle oyunları çocuk kesim çok oynuyor bu yüzden bırak 74 tlyi 50 bile biraz fazla sanki zenginiz hee her ay ona o parayı verebilen zatenn kendine iyi bir bilgisayar alabilir gerçi dolar falan yükseldi bilgisayar fiyatları arttı ama 2 el falan gayet iyi
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 14.03.2021 18:44
Bu saat'den sonra nvidia ekran kartı almam (firmanında çok umurunda olurya, neyse ben dugularımı ifade etmiş olıyim).
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 14.03.2021 16:03
Umarım beter olurlar.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 13.03.2021 13:53
Bu yediğimiz kazıktan sonra Nvidia ekran kartı almam bir daha.
MK Okuru
MK Okuru 14.03.2021 09:18
minercılara özek ekran kartı çikariyor. Oyuncu ekran kartlarında artik minercılik yapmana izinvermiyecek yeni donanim eklicek nvidia.
MK Okuru
MK Okuru 14.03.2021 00:36
21:17 tabi bir de para meselesi var ki zor alırız evet.
MK Okuru
MK Okuru 13.03.2021 21:17
Minercılardan kalırsa alırsınız :(
MK Okuru
MK Okuru 13.03.2021 18:32
AMD eskisi kadar kötü ekran kartı çıkartmıyor.
MK Okuru
MK Okuru 13.03.2021 15:35
Başka ekran kartımı var sanki vardırda nvidia kada4 iyi değil
Kalan Karakter : 300 Gönder
Nvidia, GeForce Now konusunda geri adım attı

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×