PC oyuncularının severek kullandığı SteamSpy'ın sonu geldi

PC oyuncularının severek kullandığı SteamSpy'ın sonu geldi

Furkan Güler
Furkan Güler 11.04.2018 - 13:26
Valve, bir servisi daha kapattı.

Steam'de yer alan ürünler ve Steam kullanıcıları hakkında bilgileri bir araya toplayıp oyunculara gösteren SteamSpy, kapatılıyor. Valve'ın, Steam hakkında yayınladığı yeni gizlilik ayarları, SteamSpy'ın eriştiği bilgileri kısıtladığı için servisin sonu gelecek. Steam oyunlarının ülkelere göre fiyat dağılımı ve oyunların ne kadar sattığı ile ilgili bilgiler, oyuncular tarafından sıkça takip ediliyordu. Steam kullanıcılarını üzen bu  karar sonucunda Valve geliştiricileri, SteamSpy'ın sunduğu bazı özellikleri ilerleyen günlerde Steam'e ekleyecek. Muhtemelen oyuncuların sıkça takip ettiği bilgilere yine Steam üzerinden erişebileceğiz ancak oyunların ne kadar sattığı gibi bilgilere erişmek imkansız olacak.

Steam kullanıcılarının severek kullandığı SteamSpy, artık kullanılamayacak

Valve'ın, Steam konusunda ortaya koyduğu yaptırımların daha da sertleşmesi bazı kullanıcıların dikkatini çektiği için Steam forumlarında SteamSpy'ın kapatılmamasını isteyen binlerce oyuncu var. Konu ile alakalı Twitter'dan açıklama yapan SteamSpy yetkilileri, durumdan şikayetçi değil. Her ne kadar bu sistem oyuncuların işine yarasa da, Valve'ın izni olmadan bilgileri topluyordu. Bu yüzden yetkililerin olaya müdahale etmesi bir bakıma iyi bir hamle olabilir.

Yorumlar 2
MK Okuru
MK Okuru 23.10.2020 02:26
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 12.04.2018 10:41
steam kendi eksiğini satın almıştır, spy da mutlu gabe zaten mutlu.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 12.04.2018 10:06
bunu oyunculardan ziyade marketing elemanları takip edip kullanıyordu.
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×