PlayStation 4'ün dağıtım miktarı 80 milyon barajına yaklaştı

PlayStation 4'ün dağıtım miktarı 80 milyon barajına yaklaştı

Furkan Güler
Furkan Güler 30.04.2018 - 10:08
Sony durumdan fazlasıyla memnun.

Sekizinci konsol jenerasyonunun mutlak galibi olan PlayStation 4, dünya genelinde Sony'nin yüzünü güldürmeye devam ediyor. Açıklanan son rakamlara göre bu yılın ilk çeyreğinde tam 2.5 milyon adet PlayStation 4 dağıtılmış. 31 Mart 2018 tarihine kadar ise PlayStation 4, çıktığı günden bu yana 79 milyon dağıtım rakamına ulaşmış durumda. Geçen yıla nazaran çeyrek bazlı satışlarda 1 milyonluk bir düşüş yaşayan Sony, bu düşüşü pazarın sahip olduğu doygunluk seviyesine bağlıyor.

PlayStation 4'ün dağıtım miktarı rekora koşuyor

Sony bir sonraki senenin Mart ayına kadar ise PlayStation 4'ün dağıtım sayısını 102 milyona yükseltmenin peşinde. Özellikle Xbox One ile karşılaştırıldığında satışlarda da rakibine toz yutturan Sony, Bakalım bu istikrarını sekizinci jenerasyon konsol nesli bitene kadar sürdürebilecek mi?

Diğer bir yandan Switch ile birlikte arayı kapatan Nintendo, sahip olduğu özel oyunlar sayesinde Xbox One'ı geçebilecek potansiyele yaklaştı. Özel oyun anlamında oyunculara istediğini veremeyen Xbox One markası, 4K gibi teknik detaylar ile oyuncuları cezbetmeye çalışıyor. Bakalım sonuç ne olacak?

Yorumlar 3
MK Okuru
MK Okuru 23.01.2021 11:34
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 30.04.2018 10:27
PS4 konsol tarihinin en başarılı konsoludur. Korsan olmadan bileğinin hakkı ile sattı efsane oldu. God of War gibi oyunları da tarihin en yüksek satışlarına ulaştı
Kalan Karakter : 300 Gönder
burak_55
burak_55 30.04.2018 12:00
Ps5 kapıları açılsın artık
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×