PUBG geliştiricileri Sony ile görüşüyor

PUBG geliştiricileri Sony ile görüşüyor

Furkan Güler
Furkan Güler 1.10.2017 - 14:54
PUBG'nin PS4 sürümüne yeşil ışık yakıldı.

Kısa sürede PC platformunun en çok oynanan oyunlarından bir tanesi olan Playerunknown's Battlegrounds, 13 milyonluk satış başarısı ile AAA oyun geliştirilen firmaları bile kıskandırıyor. Şimdilik konsol tarafında Xbox One platformlarına çıkacak olan oyunun PlayStation 4 platformları ile ilgili herhangi bir çalışması bulunmuyor. Ancak oyunu geliştiren tepe isimlerden olan Breandan Greene, Playerunknown's Battlegrounds'un PlayStation 4 sürümü için Sony ile görüştüklerini belirtti. Bloomberh Technology ile röportaj yapan Greene, oyunun Xbox One sürümünün sene sonunda mutlaka çıkacağının altını çiziyor.

PUBG'nin PS4 sürümüne az kaldı

Microsoft tarafında da daha öncesinde "süreli konsola özel" oyun olarak tanımlanan Playerunknown's Battlegrounds'un PlayStation 4'e geliştirilmesini tüm oyuncular bekliyordu. Hali hazırda ironik başarıların altına imzasını atan oyun, konsol platformlarına çıktıktan sonra gerçek anlamda bir fenomen olacak. Bu konuda Minecraft'ı örnek gösterecek olursak, hatırlayacağınız üzere oyun konsola çıktıktan sonra dünya genelinde satış rekorları kırmayı başarmıştı.

PlayStation 4, Xbox One ve Nintendo Switch'in dahil olduğu konsol pazarını şu anda en büyük oyuncu kitlesine hitap eden piyasa olarak gösterebiliriz.

Yorumlar 5
MK Okuru
MK Okuru 28.02.2021 22:08
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 2.10.2017 09:24
metin yazarı olarak karıncayı mı işe aldınız. monutorle aramda 10 cm kalıyor haberlerinizi okuyabilmek için
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 1.10.2017 18:39
Ben kac post un altına limited time exc ve xbox e3 press conference sırasında Xbox Console Launch Exclusive diye duyuruldugunu söyledim ama kimse iplemedi gelecek gelecek dedim kimse takmadı şimdi de gelmiş oyuncular biliyordu diye yazmissiniz ciddi söylüyorum söylenti diye bile yazabilirdiniz yazık
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 1.10.2017 15:31
abi var ya ps4 e çıkması olayı tamamen değiştirir oyun çünkü ps4 te daha iyi oynanır ayrıca arada takılma sorunları konsolda görmeyiz:D
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 1.10.2017 15:31
Sony keşke H1Z1'i bırakmasaydım da adam etseydim diye hayıflanıyordur kesin
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 1.10.2017 15:00
Tabi ki çıkacak.
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×