PUBG için yeni bir rekor daha geldi

PUBG için yeni bir rekor daha geldi

Furkan Güler
Furkan Güler 24.11.2017 - 15:51
Oyunu durdurmak imkansız oldu.

Playerunknown's Battlegrounds ile birlikte Battle Royale oyunlarında patlama yaşayan PC platformu için yeni bir rekor daha geldi. Oyun sektörüne bomba gibi düşen PlayerUnkown's Battlegrounds, 22 milyon satış rakamını geride bıraktı. SteamSpy verilerinden alınan bu rakam, ismini yakın zamanda PUBG Corps. olarak değiştiren Bluehole için gerçekten büyük bir başarı olarak video oyun tarihinde yerini aldı.

PUBG adına yeni bir rekor daha geldi

Satış rakamlarının dışında, oyunun bir de aktif oyuncu sayısından bahsetmekte fayda var. 2 milyon aktif oyuncuya ulaşan PUBG her an iki 2.5 milyon barajını geçebilir. Bu da tabi ki Steam tarihinde bir rekor niteliğinde olacaktır. Geçtiğimiz aylarda Steam'in 1.3 milyon aktif oyuncusuna sahip olan DOTA 2'yi geçen PUBG hızlı bir yükselişle farkı iki katına çıkarttı.

PUBG Nedir?

PUBG, son hayatta kalanın kazandığı bir Battle Royale oyunudur. 100 oyuncunun eşit şartlarla başladığı oyunda, harita içerisinde bulduğunuz ekipmanlar ile diğer oyuncuları oyun dışı bırakarak hayatta kalan tek oyuncu olmaya çalışıyorsunuz. Unreal Engine 4 ile geliştirilen oyunda 8 kilometre karelik bir harita bulunmakta.

Yorumlar 4
MK Okuru
MK Okuru 6.03.2021 11:14
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 25.11.2017 02:10
100 oyuncu 'eşit şartlarda', LOL.. Hadi aynı yerde başlatsınlar da görelim ne kadar 'eşit' :)
MK Okuru
MK Okuru 30.11.2017 14:58
Evet herkes eşit şartta uçakta başlıyor. Siz dilediğiniz yeri seçerek atlıyorsunuz. Gayet adaletli.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 25.11.2017 16:18
serefsizim yolda bulsam almam
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 25.11.2017 11:47
Bu oyunda ne buluyorlar böyle. Ben battlefieldta bir yerden bir baska noktaya giderken sıkılıyorum. Yani ucaktan atla silah al.... oyunun ayrıca her sistemde istisnasiz berbat calismasida takdir edilmeli.
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×