Rainy Woods

Aykut Göker
Aykut Göker 3.06.2010 - 12:31
David Lynch tarzı korku oyunu
Psikolojik öğelerin ağırlıkta bulunduğu korku ve gerilim filmlerine karşı daima ilgi duymuşumdur. Zaten benim bu durumumu bilen ekip arkadaşlarım da, durmadan bana film tavsiye eder. David Lynch filmleriyle tanışmam da, şu an vatani görevini yapan Emre Günen’in Lost Highway ve Mulholland Drive’ı bana getirmesiyle oldu. Adeta insanın ufkunu açan bu iki sıradışı yapıtı izledikten sonra, David Lynch’in eserlerini özellikle takip etmeye başladım... Bir gün Uğur’un, “Rainy Woods adlı bir oyun geliştiriliyor, David Lynch’in tarzını andırıyormuş. Bir göz at istersen” demesiyle, yazmayı planladığım ön incelemenin konusu da belirlenmiş oldu.

Yağmurluklu katil

Maalesef hakkında çok az bilgi var Rainy Woods’un. 2007 yılında duyurulmuş ve o dönem Tokyo Game Show’da sadece bir videosu yayınlanmış. Ancak aradan geçen bunca zamana karşın hakkında çok az bilgi açıklanmış. Japonya merkezli Access Games tarafından geliştirilen yapım, Davin Lynch’in Twin Peaks adlı kült dizisinden esinlenilerek hazırlanıyor. Oyunda bir FBI ajanı olan David Young Henning’i yönetiyoruz. Rainy Woods adı verilen bir kasabada işlenen cinayet üzerine olay yerinde alıyoruz soluğu. Anna Graham isimli küçük bir kızın cesediyle karşılaşıyoruz. Kasaba halkı panik içerisinde, zira inandıkları bir efsanenin geri döndüğünü düşünüyorlar. Yalnızca yağmurlu havalarda cinayet işleyen bir katil olan “Raincoat Killer”, Rainy Woods’da birçok kişiyi öldürmesine karşın hiç yakalanamamış. Anna Graham cinayetini, uzun zamandır ortalarda gözükmeyen Raincoat Killer’a mal eden kasaba halkı yeni hurafeler de yaratmaya başlamıştır ki, David olaya el koyar. Önceleri üç kasabalının yardımlarıyla araştırmalarını sürdüren dedektif, kısa süre sonra inançları yüzünden onlara güvenmemeye başlar. Bu dönemde Jeter adlı biri ortaya çıkar ve dedektifi, düşünce tarzı ve olaylara yaklaşım biçimiyle etkiler. Artık Jeter’ın yardımlarıyla cinayeti çözmeye uğraşan FBI ajanı için tek bir problem vardır; o da Jeter’ın kendisidir. Zira yeni dostu, gerçekte var olmayan, tamamen kendi zihninin ürettiği biridir...


Bu, bir hayli enteresan kurgunun oyundaki karşılığı da epeyce ilginç. Zira David’i yönettiğimiz yapımda, ekranda aynı zamanda Jeter’ı da göreceğiz. O da bizimle olayların içerisinde bulunacak ve takıldığımız anlarda bize yardım edecek. Oyuna adını veren Rainy Woods adlı kasaba için de, yapımcılar özenle çalışıyor. Öyle ki, 8 kilometrekarelik bir harita tasarlayan ekip, bu alanı dilediğimiz gibi dolaşabileceğimizi müjdeliyor. Gün dönümünü de oyuna ekleyen ekip, ayrıca dinamik hava değişikliklerine de olanak vermiş. Elinizde faili meçhul bir ceset varken, ortalarda başıboş bir katil dolaşırken, bu büyük haritayı adımlamak istemeyebilirsiniz. Bu sebeple oyunda otomobil de bulunacak. Cinayetin ardındaki ismi bulabilmek için araştırmalar yapacağımız oyunda, silah kullanmak zorunda da kalacağız. Aklınıza sadece tabanca gelmesin, yönettiğimiz karakter olan David yakın dövüş silahlarını da kullanabiliyor.

Cinayet, yeni nesil konsollarda çözülecek

Rainy Woods’un şimdiye dek açıklanan hikayesi ve kurgusu ile merak uyandırdığı kesin. Yayınlanan video oldukça ilgi çekici enstantaneler içerdiği gibi, aynı zamanda fondaki melodiyle de etkiliyor. Access Games belki grafiksel açıdan pek başarılı olamasa da, hikaye ve kurgu bakımında iyi bir iş çıkaracakmış gibi görünüyor. Yalnızca PlayStation 3 ve Xbox360 için geliştirilen yapımın çıkış tarihi maalesef netleşmedi; geçen yıl içerisinde, 31 Aralık 2008 olarak belirlenmiş olsa da, yapımcılar takvimin o yaprağını atladı. Umarım Rainy Woods’un yapımına devam edilir ve bu yıl içerisinde raflarda yer alır.
Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 3.08.2021 23:15
Kalan Karakter : 300 Gönder
Rainy Woods

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×