Raya ve Son Ejderha'nın vizyon tarihi belli oldu

Özgür Deveci
Özgür Deveci 22.02.2021 - 23:00
Carlos López Estrada ve Don Hall imzasını taşıyan Disney animasyonu Raya ve Son Ejderha, 23 Nisan 2021 tarihinde gösterime girecek.

Carlos López Estrada ve Don Hall imzasını taşıyan Disney animasyonu Raya ve Son Ejderha, 23 Nisan 2021 tarihinde gösterime girecek. Don Hall ve Carlos Lopez Estrada imzası taşıyan animasyon, Malezya doğumlu senarist Qui Nguyen ve Adele Lim tarafından kaleme alındı. İlk olarak sinema salonlarında yayınlanması için planlanan film, küresel pandemi salgınından dolayı birçok bölgede dijital olarak gösterime girecek. Buna ek olarak filmin ilk posteri de resmi olarak yayınlandı. Daha çok yeşil renklerin hakim olduğu posterde, ana karakterimiz Zhao Liying'in geleneksel elbiseler giydiğini görüyoruz.


Filmin orijinal seslendirme kadrosunda Kelly Marie Tran (Raya), Daniel Dae Kim (Chief Benja), Gemma Chan (Namaari), Awkwafina (Sisu), Sandra Oh (Virana), Benedict Wong (Tong), Ross Butler (Leader of the Spine), Alan Tudyk (Tuk Tuk) ve Patti Harrison (Leader of the Tail) gibi ünlü isimler yer alıyor. Oyuncu kadrosu, en azından Asyalı yüzleri görmekten mutlu olduklarını söyleyen eleştirmenlerin tepkileriyle karşılandı. Disney, filmde sözde farklı kültürlerinden ilham alan etnik Güneydoğu Asyalıları seçme fırsatını kaçırdı. Son derece farklı kültürlere yönelik yaklaşımlarıyla dikkatleri üzerine çekti.

Raya ve Son Ejderha'nın vizyon tarihi belli oldu

Raya ve Son Ejderha, 23 Nisan'da sinemalarda!

Güneydoğu Asya kültürlerinden esinlenilen Raya ve Son Ejderha, Lumandra'nın beş farklı klanını bir araya getirmek için ejderha arayışına giren genç bir kızın hikayesini konu alıyor. Uzun zaman önce Lumandra'nın fantastik dünyasında insanlar ve ejderhalar uyum içinde birlikte yaşarlardı. Ancak Druun olarak bilinen canavarlar ülkeyi tehdit ettiğinde, ejderhalar insanlığı kurtarmak için kendilerini feda ettiler. Şimdi, 500 yıl sonra, aynı canavarlar geri döndü ve onları sonsuza dek durdurmak için son ejderhayı bulmak yalnız bir savaşçı olan Raya'ya düştü. Raya, yolculuğu boyunca dünyayı kurtarmak için ejderha sihrinden çok daha fazlasının gerektiğini öğrenecektir.

Raya ve Son Ejderha, 5 Mart 2021 tarihinde Disney+ platformunda yayınlanacak. Filmin ülkemizde ise 23 Nisan'da vizyona girmesi bekleniyor. Son olarak filmin yayınlanan yeni videosuna aşağıdan göz atabilirsiniz.

Yorumlar 4
MK Okuru
MK Okuru 1.12.2022 13:38
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 18.12.2021 16:13
Dündü ama hayla yok banane artık iz-le-mi-cem
bu kadar
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 18.12.2021 16:12
Niyeeeee
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 18.12.2021 16:10
O gün geçti bile hayla yooook??
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 24.09.2021 10:50
Evet bugün 24 Eylül 2021 ve hala yok .d
Kalan Karakter : 300 Gönder
Raya ve Son Ejderha'nın vizyon tarihi belli oldu

İlginizi Çekebilir
Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×