Sony, PS3 ve Vita mağazalarını kapatmaktan vazgeçti

Ersin Kılıç
Ersin Kılıç 20.04.2021 - 10:52
Geçtiğimiz günlerde açıklanan karardan dönüldü ve Sony, PS3 ve Vita mağazalarını kapatmaktan vazgeçtiğini açıkladı.

Ortaya çıkan dedikoduların ardından Sony yaklaşık bir ay önce bir karar almış ve PS3 ile birlike PS Vita mağazalarının kapatılacağını açıklamıştı. Bu kapanma kararı için Temmuz 2021 tarihini veren firma gelen tepkiler ve strateji değişikliğinin ardından bu kararından döndü. Playstation Blog sayfası üzerinden yapılan resmi açıklama ile PS3 ve Vita mağazalarının kapatılmayacağı duyuruldu.

PS3 ve Vita mağazaları kapatılmayacak

Sony, PS3 ve Vita mağazalarını kapatmaktan vazgeçti

Yapılan açıklamada daha önce alınan bu kararın yanlış olduğunu vurgulayan Sony, yeni karar hakkında detayları da kullanıcıları ile paylaştı. Bizzat Sony Interactive Entertainment SEO'su Jim Ryan tarafından yapılan açıklamada PS3 ve PS Vita mağazalarının kapatılmayacağı ve her iki cihazın mağaza sistemlerinin çalışır durumda kalacağı belirtildi. PSP için ise benzer karar çıkmadı. Daha önce planlandığı gibi PSP mağazası 2 Temmuz 2021 itibari ile faaliyetine son verecek. 

Yapılan açıklamada şu ifadelere de yer verildi. "Başlangıçta PS3 ve PS Vita için satın alma desteğini sona erdirme kararına geldiğimizde, bu durum eski cihazlar için ticari destek zorlukları ve daha fazla kaynağımızı daha yeni cihazlara odaklayabilmemiz gibi bir dizi faktörden ortaya çıkmıştı. Artık çoğunuzun PS3 ve PS Vita'da klasik oyunları satın almaya devam edebilme konusunda inanılmaz derecede tutkulu olduğunuzu görüyoruz. Bu nedenle operasyonlara devam etmek için bir çözüm bulabildiğimize sevindiğimizi söylemeliyim.

PS4, PS5 ve yeni nesil VR için son teknoloji yeni oyun dünyaları yaratmaya devam ederken, oyuncuların eğlenmesi için tarihimizin bu parçasını canlı tutabildiğimiz için mutluyuz. Görüşlerinizi bizimle paylaştığınız için teşekkür ederiz - PlayStation topluluğumuzun desteğini her zaman dinliyor ve takdir ediyoruz."

Yorumlar 5
MK Okuru
MK Okuru 16.08.2022 09:52
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 20.04.2021 13:41
ülkemizde özellikle ps3 oynayan bir sürü insan var :D
MK Okuru
MK Okuru 30.04.2021 10:51
ps4'ün çıkacağı hafta almıştım ps3 kafeden 500?'ye gelmişti, tekrar almaya kalksam şimdi bile daha pahalı olur
MK Okuru
MK Okuru 21.04.2021 12:57
%99'u kırdırmıştır :D
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 21.04.2021 17:51
PS3 te olup PS4 ve PS5 te olmayan bir ton güzel oyun var.Saçmalıyorlar cidden
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 20.04.2021 11:12
Hatalı ve aptalca bir kararın doğru yapılmış geri vitesi artık kullanıcılar ne baskı yaptılarsa attırdılar geri vitesi helal
Kalan Karakter : 300 Gönder
Sony, PS3 ve Vita mağazalarını kapatmaktan vazgeçti

İlginizi Çekebilir
Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×