Terraria 35 milyon satış rakamını geride bıraktı

Alparslan Gürlek
Alparslan Gürlek 21.03.2021 - 12:09
Terraria tüm platformlar için 35 milyon satış rakamını geride bırakırken aynı zamanda Steam'de en olumlu incelemeleri alan oyun oldu.

Terraria çıkışından bu yana popülerliğini sürdüren 2D bir RPG oyunu. Eskimeye inat eden bu yapım 2011'de piyasaya sürüldüğünden bu yana oyuncular tarafından çok sevildi ve hala da türünde gözde oyunlardan biri. Çıktığı günden itibaren yakaladığı satış başarısını sürdürmeye devam eden yapım için geliştirici tarafından da resmi rakamlar paylaşıldı. Bütün platformlarda toplam 35 milyon satış rakamını geride bırakan oyun eskimeye olan inadını sürdürüyor.

Terraria ne kadar sattı? Steam'in en beğenilen oyunu

Geliştiricinin geçtiğimiz Çarşamba günü forumda da paylaştığı üzere oyun hala başarısını sürdürmeye devam ediyor. Yeni bir kilometre taşını geride bırakan oyun tüm platformlarda 35 milyon satış rakamını geride bıraktı. Geçtiğimiz yılın sonu itibari ile:

  • PC'de 17,2 milyon
  • Konsollarda 8,5 milyon
  • Mobil cihazlarda 9,3 milyon

kopyası satıldı.

Bununla birlikte Steam'in en yüksek puanlı oyunları arasında Postal 2'yi de geride bırakarak en olumlu incelemeleri almayı başaran oyun oldu. Re-Logic tarafından geliştirilen oyun çıktığından bu yana bütün platformlara yayılmaya devam ediyor. An itibariyle PS3, PS4, PS Vita,Xbox 360, Xbox One, Android, iOS, Windows Phone, Nintendo Switch, Wii U, Nintendo 3DS, MacOS gibi birçok platformdan erişilebilir halde. Çıktığı gün itibariyle 50 bin satış rakamını geride bırakan oyunun yolculuğu henüz bitmiş değil. Geliştirici yayınladığı forum gönderisinde destekleri için bütün oyunculara teşekkür ettiğini de belirtiyor.

Terraria 35 milyon satış rakamını geride bıraktı

Son olarak 16 Mayıs 2020 tarihinde piyasaya sürülen Terraria: Journey's End ile yoluna devam eden geliştirici ilk oyunun da fişini çekmiş değil. Düzenli güncellemelerle oyunun yaşam kalitesi ve içerik sayısı gün geçtikçe artıyor. Bununla birlikte neredeyse bütün platformlara yayılmaya devam ediyor. Geçtiğimiz ay içinde Stadia sürümü de söz konusu olmuştu. Google ve YouTube hesapları askıya alınan geliştirici buna tepki olarak Terraria Stadia sürümünü iptal etse de, daha sonrasında oyun Stadia için de yayınlandı. Bugün neredeyse bütün platformlardan erişebileceğimiz oyun ilk kez 16 Mayıs 2011 tarihinde piyasaya sürüldü. İlk günden beri ivmesini yitirmeden gelişmeye ve kilometre taşlarını devirmeye devam ediyor. Peki sizler Terraria hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda belirtmeyi unutmayın.

Yorumlar 4
MK Okuru
MK Okuru 21.04.2021 17:27
Kalan Karakter : 300 Gönder
NarataKalii
NarataKalii 23.03.2021 14:27
çok daha fazlasını hak ediyorlar ama 35 milyonda çok iyi
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 21.03.2021 23:30
Şu oyunun yenisini neden çıkarmıyorlar anlamıyorum. Güncelleme de çok yavaş yapıldı. Yeterince kazandılar da ama çok yavaşlar.
MK Okuru
MK Okuru 22.03.2021 20:35
Terraria Otherworld diye oyun çıkarılacaktı youtubede tanıtımları var bakabilirsin fakat oyun iptal edildi. Sebebini bilmiyorum.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 22.03.2021 19:00
Oyun harika. Sürekli wiki'ye bakmak gerek.
Kalan Karakter : 300 Gönder
Terraria 35 milyon satış rakamını geride bıraktı

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×