Thor'un yeni baltası güya Diriliş: Ertuğrul'dan gelmiş..

Thor'un yeni baltası güya Diriliş: Ertuğrul'dan gelmiş..

Furkan Güler
Furkan Güler 28.05.2018 - 15:59
Sabah Gazetesi'nin sitesinde yazılanlar, Marvel hayranlarının dikkatini çekti.

Avengers: Infinity War sayesinde izleyici rekorları kırarak dünya genelinde büyük bir başarı elde eden Marvel, filmin geri dönüşlerinden oldukça memnun durumda. Ülkemizde de büyük bir hayran kitlesi olan film için bu kez yerel basından ilginç bir yorum geldi. Sabah Gazetesi'nin internet sitesinde yer alan habere göre filmde Thor'un kullandığı özel balta, Diriliş: Ertuğrul'da Turgut Alp'in kullandığı baltadan geliyor.

Thor karakterinin kullandığı balta, Diriliş dizisinden mi geldi?

Haberde yazılana göre Thor'un kullandığı balta, TRT 1 ekranlarında yayınlanan ve reyting rekorları kıran sevilen dizide Cengiz Coşkun'un aksiyon sahnelerinde salladığı baltadan alınmış. Filmde ise Thor baltayı ölü bir yıldızı harekete geçirerek yaptırıyor ve eski kullandığı çekiçten çok daha güçlü bir hale getiriyor.

13. ve 14. yy arasında yaşamış olan Turgut Alp'in ise balta kullanıp kullanmadığı bilinmiyor. Ayrıca kullandığı belirtilse bile, baltanın nasıl bir şekilde olduğu da bilinmezliğini korumakta. Bu yüzden Marvel yazarlarının Thor'un baltasını çizerken Turgut Alp'in baltasına bakıp bakmadığı meçhul. Sizde dizide kullanılan balta, Thor'un yeni baltasına benziyor mu? Son olarak ilgili habere buradan ulaşabilirsiniz.

Yorumlar 36
MK Okuru
MK Okuru 1.11.2020 03:38
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 16.06.2018 08:21
Ya siz ne sacmaliyorsunuz Allah askina, marvel yapimcilari gorse adamlar bi taraflari ile guler.... Bilmediginiz seyler hakkinda yazip cizmeyi birakin artik...
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 5.06.2018 13:20
Ya gerçekten mi ? Bu balta zaten önceki çizgi romanlarda yer almamış mıydı ?Ben mi yanılıyorum ? Hemen Ezgi hanıma veya MösyöPikselans'a soralım yada Marvel Sanal Arşivine bakalım.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 4.06.2018 02:57
Ben Diriliş izlemiyorum ama görselden gördüğüm kadarı ile adamın elinde tuttuğu balta tarihsel açıdan doğru değil. O bildiğimiz itfaiyeci baltası (fireman's axe) gibi duruyor. O zamanlarda sapları düz olan baltalar kullanılır diye biliyorum. Yanılıyor da olabilirim.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 31.05.2018 01:48
Saflar.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 30.05.2018 19:45
Böyle saçmalık olamaz. O balta bir kere Battaray Bill in baltasıdır. Thor da çizgi roman da kullandı bir ara.
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×