Türk yapımı Western filmini sinemada sadece 85 kişi izledi

Türk yapımı Western filmini sinemada sadece 85 kişi izledi

Furkan Güler
Furkan Güler 10.01.2018 - 11:53
Seyircilere de hak vermek lazım.

Türk sinemasından nadir de olsa komedi ve dram konularını işlemeyen farklı yapımlar da çıkabiliyor. Türk yapımı Western filmi olan Belalılar da (Alborotadores) bunlardan bir tanesi olmuş durumda. Yönetmen Hasan Karcı'nın Türk oyuncularla Çınarcık ve Tuz Gölü’nde çektiği film, İspanya'da düzenlenen 7. Almeria Western Film Festivali'nde ödül alma umuduyla yapılmıştı. Ancak filmi sadece 85 kişi izledi ve hasılatı 1061 lirada kaldı.

Türk yapımı Western filmi gişede çakıldı

Tuz Gölü'nün yanında Belalılar filmi için, efsane Vahşi Batı filmi olan İyi Kötü Çirkin'in platosunu da kullanan yapımcılar, durumdan pek memnun değiller. Merak edenler için filmi konusu ise şu şekilde,

Mask, u¨nlu¨ ve acımasız bir Meksikalı hayduttur. Devlet, Mask tarafından gasp edilerek kullanılan topraklara el koyar. Topraklarının elinden gitmesini hazmedemeyen Mask etrafa saldırmaya başlar. Bu işle uğraşan şerifleri ortadan kaldırmayı du¨şu¨nu¨r. İlk önce şerif yardımcısının evini basar ve öldu¨ru¨r. Şerifi öldürmesi için kardeşini şerifin yaşadığı çiftliğe yollar. Şerif'le Mask'ın kardeşi arasında kavga çıkar. Şerif, Mask'ın kardeşini öldürür. Mask, artık şerife iyice düşman olmuştur; adamlarını toplayarak şerifin çiftliğini basar. Çiftlikte çıkan çatışmada şerifin ailesi Mask'ın iki adamını vurur. Çatışma u¨zerine gelen şerif Maskı tutuklar. Şerifin çiftlik evinde kurulan mahkemeyle Mask yargılanır ve Yargıç tarafından idamına karar verilir.

Yorumlar 30
MK Okuru
MK Okuru 23.10.2020 03:32
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 12.01.2018 18:43
Ateşin var mı sorusuna mı yanayım zippo uzatılmasına mı? Bari önce birkaç western izleyip nasıl bir şey olduğunu öğrenseydiniz filmi çekmeden. Valla izlemeyenlere bir şey söylemeyin boşuna. Adamlar bu filmi çekmeye utanmamış, millet izlememeye mi utanacak.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 11.01.2018 17:51
filmi seyrettim ince esprilerle dolu.düşündürücü bir film olmuş..isapnyada çekilmeside ayrıca enteresa..mekanlar çok iyi,görüntülerde..beğendim..
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 11.01.2018 11:52
Vuruş ses efektleri güzelmiş. Ateşin var mı diyor :D En son da , gidenlere küfür eder gibi, Öptük sizi dercesine; Öpücük ile bitiriyorlar. :)
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 11.01.2018 03:32
Filimin maliyeti 1000TL dir zaten.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 11.01.2018 02:26
Bence bu filmi kesin fetö silah zoruyla yaptırmıştır. Türk filmlerinin ne kadar iğrenç olabileceğini dünyaya göstermek için :) filmi yapanlar hakkında hüsnü zanda bulunuyorum yani :)
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×