Türkler, Game of Thrones'dan daha iyi diziler çekebilir...

Türkler, Game of Thrones'dan daha iyi diziler çekebilir...

Merlin'in Kazanı
Merlin'in Kazanı 1.10.2017 - 18:18
Diriliş dizisinin yapımcısı Mehmet Bozdağ, iddialı konuştu.

Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı'nda düzenlenen IFTV - Uluslararası İstanbul Film ve Televizyon Forum ve Fuarı'ında konuşma yapan, Diriliş: Ertuğrul dizisinin yapımcısı Mehmet Bozdağ, ülkemizde dizi sürelerinin çok uzun olduğuna ve bölümleri çekebilmek için yeterli zaman olmağınıa değindi. Vikingler ve Game of Thrones gibi dizilerden çok daha iyilerini çıkartabilecek kapasitemiz olduğunu söyledi. Yayınlanmakta olan diziyi, bir çok ülkeye ihtaç ettiklerini belirten Bozdağ, o ülkelerde gördüğü ilgiden de oldukça memnun.

Game of Thrones'tan daha iyi projeler çıkaracak gücümüz var

"İnternetle beraber dünya dizilerine ulaşmak çok daha kolay. İyi bir bütçe ve zamanlamayla 45 dakika dizi çekiyorlar. 'Sen neden çekemiyorsun?' diyorlar. Diziyi bir haftada çekmek zorunda olduğunuz için 120 dakikalık diziyi yetiştirmesi kolay olmuyor ama 45, 60, 90 dakikalık sürelerimiz olsa, bu bütçelerle 'Vikingler'den, 'Game of Thrones'tan daha iyi projeler çıkaracak gücümüz var. Bunu sektördeki bütün yapımcılar adına söylüyorum."

Malazgirt Zaferi'nin filmi geliyor

Ayrıca Malazgirt Zaferi'ni de bir film haline getirmeyi düşünen Bozdağ, bunların yanı sıra haftaya çekimlerine başlanacak Kut'ül Amare dizisi için Türkiye'nin en büyük platolarından birini kurduklarını sözlerine ekledi.

Yorumlar 26
MK Okuru
MK Okuru 6.03.2021 17:07
Kalan Karakter : 300 Gönder
emc
emc 3.10.2017 09:13
Game of Thrones'da yaşanan vahşet ne ki Tarihiminiz 40 adet Kundakta bebek olan kardeşlerin, Padişah olduğu gün boğduran Padişahımız var. Verelim Mehteri sesi fazla açmayalım bebekler uyanmasın...
Kalan Karakter : 300 Gönder
curse
curse 2.10.2017 14:00
bi s....r git.
emc
emc 3.10.2017 09:10
Bende benzer birşey yazacaktım tercüman olmuşsunuz. Evet Aynen Hasss ittirgit (kaktırgit'de olabilir) Pepe'nin katırıymış. :D
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 2.10.2017 13:34
Bahsetmiş olduğu dizilerin çekim ve oyuncu kalitelerinin yanında senaryolarında tabularımza dokunmaya yönelik ( çoğu zaman cinsellik) cesurca yaklaşımlar benimsemiş tarzları bulunuyor. Kapalı bir toplum olma yolundaki bizler nahhh yaparız böyle diziler. Ancak taklidin taklidi.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 2.10.2017 12:55
Diriliş: Ertuğrul'dan gram hazzetmem ancak evet çekebilirler ne yazık ki dizi sektörümüz her hafta saatlerce çekim yapılması mantığından gittikçe elle tutulu bir halt olmaz anca işte Netflix gibi platformlara yıllık 7-12 bölümlük seriler, işler yapılmaya başlandığında görün siz.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 2.10.2017 12:51
yapamazsın çünkü insan kaynağın yok. o kalitede iş yapacak ne sanat yönetmenin, ne cgi artistin, ne oyuncun, ne sesçin ne kurgucun ne yönetmenin ne yapımcın ne de vizyonun var. nasıl türkiye de battfield gibi oyun yapılamazsa game of thrones gibi dizide yapamazsın. en fazla ertuğrul yaparsın...
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×