Valheim Steam'de resmen fırtına estiriyor!

Alparslan Gürlek
Alparslan Gürlek 15.02.2021 - 13:36
Bir anda inanılmaz popülerliğe kavuşan Valheim, biraz daha zorlarsa Steam'in en büyük viral hiti haline gelebilir. Grafikler sürekli yükseliyor.

Bugün itibariyle 367,000'den fazla eşzamanlı oyuncuya ulaşan ve bununla övünen Viking temalı hayatta kalma oyunu Valheim, oldukça iyi gidiyor. Böyle giderse şimdiye kadar Steam'de en hızlı büyüyen viral olma ünvanını kazanacak. Yıllardır beklenen büyük bütçeli oyunlar gibi sadece 12 günde birçok büyük oyunu listede ezip geçerek çok satanların tepesine oturduğunu biliyoruz.

Kime niyet, kime kısmet, Valheim Steam'i kasıp kavuruyor

Valheim Steam'de resmen fırtına estiriyor!

Rakibi Rust gibi aynı türdeki hit oyunlarla ve hatta Playerunknown's Battlegrounds ile bile karşılaştırıldığında bu yükseliş normalin oldukça üstünde. PUBG'nin 2017'de oyuncu sayısının 350,000'e ulaşması tam üç ay sürmüştü. Devamında ise 3,000,000 anlık oyuncu sayısına ulaşmıştı. Trend devam ederse geçen hafta sonu ilk 10'a girmeyi başaran Valheim, Steam'de tüm zamanların en büyük viral hit'i olabilir. Ayrıca bu oyun için çok daha farklı bir detay karşımıza çıktığında işlerin gerçekten ilginçleştiğini söyleyebiliriz. O detay ise bu oyunun belirli Twitch yayıncıları tarafından coşturulmamış olması. Oyun Twitch tarafında oldukça popüler olsa da SteamDB'nin grafiğine baktığımızda izleyici sayısı, oyuncu sayısının oldukça altında kalıyor. Bu da gösteriyor ki insanlar Valheim'i sadece izlemiyor, oynamaktan da keyif alıyor.

Valheim Steam'de resmen fırtına estiriyor!

Tabi şimdi 60 dolar fiyat etiketiyle oyunlarını piyasaya sürüp inanılmaz bütçelerle reklam ve pazarlama yapan büyük şirketler kafalarını kaşıyor olabilirler. Çünkü 20 dolar fiyatıyla çıkan ve Türkiye'de de 32,00 TL fiyatıyla satılan oyun oldukça büyük bir başarı yakalamış durumda. Dota 2 ve Counter-Strike: Global Offensive'in ardından en çok oynanan oyunlar arasında 3. sıraya giren Valheim, rekor kırmaya çok yakın.

Geliştirici Iron Gate AB, insanların ne istediğini tam olarak tahmin ederek Valheim ile piyasayı alt üst etti diyebiliriz. Bunun yanı sıra fiyatıyla ve oynanışıyla oldukça cazip görünen oyun kısa sürede patlayarak resmen piyasanın büyüklerine kafa tutmayı başardı. İlerleyen süreçte bu ivmesini korursa kendisini Steam'de rekorlar kıran bir oyun olarak tarihe yazdırabilir. Hali hazırda pandemi sürecinin de etkisiyle Steam'de rekor üstüne rekor kırılıyorken, bağımsız geliştiricilerden gelen bir oyunun da adını bu vesileyle anmak hoş olacaktır. Sizler de görüşlerinizi yorumlar kısmında belirtebilirsiniz.

Yorumlar 7
MK Okuru
MK Okuru 19.04.2021 02:53
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 21.02.2021 01:16
Optimizasyon düzelirse zevkle oynanır ama optimizasyonu berbat
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 17.02.2021 14:27
Grafikler ps1 ile yarışır özeelikle ps1 de daha iyi texture ler var ve oyunun perfromans yerlerde nasıl oluyorla çoğunlukla olumlu olup bu kadar oynanıyor. Pewdiepie filan mı oynadı bunu nedir çoluk çocuk dolmuş yine.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 17.02.2021 12:17
5 gündür oynuyorum, herkesi başlattım gayet güzel oyun, craftleme sistemi özellikle başarılı
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 15.02.2021 22:23
Hocam oyunda düzeltilmesi gereken bir uyum sorunu var o grafikler ile 2070 super ekran kartıyla 70 80 fps olması im kan sız
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 15.02.2021 19:41
abi mk okuru felan ayıp olmuyo mu bu arada valheim ef sa nee
-----------------
Merlin'in Kazanı Okuru işte canım, neden ayıp olsun :)
Kalan Karakter : 300 Gönder
Valheim Steam'de resmen fırtına estiriyor!

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×