World of Warcraft için yeni ek paket Battle for Azeroth duyuruldu

World of Warcraft için yeni ek paket Battle for Azeroth duyuruldu

Hakan Hervenik
Hakan Hervenik 3.11.2017 - 21:30
Alliance ve Horde arasındaki savaş kızışıyor

Blizzcon 2017'nin açılış seremonisinde son olarak sahneye çıkan World of Warcraft, kendinden uzun süredir bekleneni yaptı ve yeni ek paketi Battle for Azeroth'u duyurdu. Legion'ın sonuna yeni raid ile gelirken, tüm hayranların aklında World of Warcraft'ın bir sonraki macerası ne olacak vardı. Bazıları Old Gods diyordu, bazıları Naga'lar. Blizzard ise herkesi ters köşe yaptı ve Horde, Alliance odaklı bir ek paket duyurdu. Ek paketin tanıtım videosunu ve sinematik fragmanını aşağıdan izleyebilirsiniz.

World of Warcraft: Battle for Azeroth duyuruldu

World of Warcraft nedir?

World of Warcraft, Blizzard Entertainment firması tarafından geliştirilen bir MMORPG, yani devasa çok oyunculu çevrimiçi rol yapma oyunudur. İlk olarak 1994 yılında çıkarılan Warcraft:Orcs & Humans oyunu ile tanıtılan Warcraft serisinin 4. oyunudur, ancak bu oyundan önceki oyunlar gerçek zamanlı strateji (RTS) türündedir. Warcraft III: The Frozen Throne oyunundan sonra kaldığı yerden devam eden oyunun konusu, yine önceki oyunlar gibi Azeroth adı verilen sanal gezegende devam etmektedir. World of Warcraft ilk olarak Blizzard Entertainment tarafından 2 Eylül 2001'de duyuruldu ve Warcraft serisinin 10. yılında 23 Kasım 2004'de satışa sunuldu.

Yorumlar 15
MK Okuru
MK Okuru 2.03.2021 07:56
Kalan Karakter : 300 Gönder
hakande84
hakande84 4.11.2017 04:00
Yine beklediğim gibi bomboş bir Blizzcon olmuş. Hiçbir şekilde sürekli içerik çıkardıkları oyunlar hariç bir iş çıkarmamışlar. Her yıl klasik olarak WoW en ön planda, Hearthstone ek paketi, Overwatch'a yeni karakter, Heroes of the Storm'a karakter yapıp bitirirler. Diablo, Starcraft, Warcraft gibi IP'ler de üvey evlat muamelesi görür. WoW'u at, gerisi yok hükmünde.
hakande84
hakande84 5.11.2017 18:28
Ziyahan, olaydan uzak falan değilim. Hikaye bitmeden yeni strateji oyunu çıkmaz argümanın çok ama çok mantıksız. Bu seride gerçekleşmiş olaylardan bile RTS yapabileceklerini bildiğim için bu eleştiriyi sana yöneltiyorum. Blizzard, Activision'un kar mantığının güdümünde hareket ettiği için Warcraft için bir RTS yapmıyorlar. Yoksa seride ilerlediğimiz bölüme kadar RTS yapmaya çalışsalar, üç veya dört tane sağlam RTS çıkar.
hakande84
hakande84 5.11.2017 09:17
Zaten kastettiğim konu neden strateji oyununun çıkmadığı. Mmorpg yerine strateji oyunu çıksın demiyorum. Kitaptan haberim yoktu ama en azından benim döneceğim bir seri olmaktan çıktı wow.
MK Okuru
MK Okuru 4.11.2017 23:38
blizzin cokda umrundasın yıne en az 10m ınsan oynar sen oynama begenmıyorsanız oynamayın ben pek memnun kalmadım legıon ortalarında bıraktım ama sevıp oynayan mılyonlarvar cıkıtap salak salak konusmadım bıraktım gectım ama bu paket daha cok hosuma gıttı gerı donucem pvp zamanı ve vanılya donemı
MK Okuru
MK Okuru 4.11.2017 16:40
Uydurma hikayemi yazıyolar? Yavrum Deathwing mesela Warcraft evreninde olan varlık. Şimdi sen Cataclysm eklentisi ve Deathwing uydurmsmı demek istiyosun? Wow zaten Warcraf 4 oluyor. Adamlar 3.cü oyundan sonra mmorpg olarak piyasaya sürdüler Warcraft ı. Sen halz Warcraft 4 bekle :)))
ziyahan
ziyahan 4.11.2017 11:46
Hocam olaydan son derece uzaksın anlaşılan. Wow dediğin oyunun hikayesi wc3:ft 'nin bıraktığı yerden devam edip günümüze geldi. Yani warcraft dediğin olayın hikayesi WOW olarak halen devam ediyor. Warcraft RTS 'sine WOW sonlandırılmadan devam edilemez.
Masterlee
Masterlee 4.11.2017 11:42
Ne yazık ki yanılıyorsun, Warcraft Chronic les kitaplarını bulup okumanı yavsiye ederim merak ediyorsan. Yeni ek paket gelecek diye yazılmıyor hikaye zaten yazılan hikaye ye uyarlanıyor Warcraft. Arthas tan sonra yenilik gelmediğini söylüyorsun Ne gibi yenilik beklediğini bilmiyorum fakat hikaye olarak şu anda mükemmel ilerliyor Warcraft. Warcraft 4 ün neden çıkmadığını tartışabiliriz. RTS lerin eskisi kadar oynanmadığı olabilir belki de. Diablo, Starcraft gibi oyunların biraz geri planda kaldığı konusunda sana katılıyorum. Ama Blizzard bu belli olmaz bir anda Diablo 4 derse şaşırmam.
hakande84
hakande84 4.11.2017 11:23
Senin şu iddian esas çok mantıksız. WoW için zaten hikaye üretebiliyorlar. Arthas'tan sonra Warcraft'a hiçbir yeni içerik gelmedi. Bu mantıkla hiç Warcraft'ın strateji oyunu üretilmez zaten.

Elbette ki ellerindeki oyunun en iyisini üretecekler ama Blizzard'ın son yıllarda belli IP'leri dışlaması son derece mantıksız bir hareket. Tamamıyla Activision'un ticari kaygılarıyla her defasında WoW'a uydurma hikaye kurguluyorlar.
ziyahan
ziyahan 4.11.2017 09:33
Warcraft denen IP zaten devam etmiyor mu? Ne bekliyorsun hikayesi devam ediyor. Nasıl wc4 bekliyorsunuz ? Aklıma mantığı ma sığdıramıyorum. Yeni oyun çıkardıklarında da beğenmiyorsunuz. Ne istiyorsunuz abi. Ea ubisoft gibi her yıl onlarca içi boş oyun mu çıkarsınlar? Ben elindeki işleri en iyi şekilde yapması taraftarıyım. Yanlış yaptıklarında tabiki eleştirceğiz.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 5.11.2017 17:54
Gelmiş geçmiş en iyi mmorpg oyunu,mutlaka oynanması gerekenlerin başında yer alır.Şayet legion paketinden daha iyisini yaparlarsa veya üzerine koyarsa rahat 10 yıl daha ekmeğini yer...
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 4.11.2017 22:56
bununla birlikte 7 ek paket çıkarılmış olacak. Yedi!
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 4.11.2017 13:48
dünyanın parasını harcadım yeter artık free olsun
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 4.11.2017 10:01
legion çok iyiydi umarım legion dan daha iyi olur
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×