World of Warcraft VR modu geliyor!

World of Warcraft VR modu geliyor!

Hakan Hervenik
Hakan Hervenik 13.09.2017 - 13:38
MMO'ların geleceği VR mı?

Eğer modern bir VR headset'in içesinde biraz zaman geçirdiyseniz, açık dünyaların ne kadar nefes kesici olduğunu bilirsiniz. VR'ı desteklemeyen oyunlar bile hayranları sayesinde VR'a aktarılarak tecrübe edilmiştir. Çoğu kişinin merak ettiği soru ise "VR'da MMO nasıl olur?" olmuştur. World of Warcraft'da zaten verilebilecek en büyük örnek. Blizzard maalesef World of Warcraft için VR desteği geliştirmedi. Ancak, dünyanın en çok oynana ve en büyük MMO oyunuysanız, hayranlardan birinin çıkıp "ben yaparım" demesi pek de şaşırtıcı olmaz.

Unity'de yaratılan bu mod, YouTube kullanıcısı Ultra tarafından yayınlandı. HTC Vive headset ile Dalaran'ı gezebildiğimiz videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Video biraz uzun çünkü Dalaran'ın her yerini gösteriyor. Şu an için mod tam olarak oynanabilir değil. Hatta yapanların dediğine göre daha sadece "yürüme simülasyonu". Bu tarz bir modun oyuna eklenmesinin tek yolu, Blizzard'ın kendi elleriyle eklemesi olur. Tabi Blizzard bu konuya ne kadar sıcak bakacak bilemeyiz.

Yayınlanan bir başka videoda ise Stormwind City'den başlayıp bize güzel bir Azeroth turu atıyoruz.

Yorumlar 3
MK Okuru
MK Okuru 28.02.2021 12:41
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 13.09.2017 21:04
dungeonlarda işe yaramaz
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 13.09.2017 18:13
yıl 2017 grafiklere bak böyle gelecekse hiç gelmesin çağın gerisinde kalmış tek maç para kazanmak.Blizzardı zamanında çok överdik ama oda paranın büyüsüne kapıldı yazık
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 13.09.2017 14:18
nein nein nein nein nein nein nein
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×