Xbox Gamescom sunumunda Türkçe dil desteği olacağı açıklandı

Eren Eroğlu
Eren Eroğlu 24.08.2021 - 15:17
Geçtiğimiz saatlerde paylaşılan bir duyuru ile Xbox Gamescom etkinliğinin destekleyeceği diller açıklandı. İçlerinde Türkçe de bulunuyor.

Geçtiğimiz haftalarda Microsoft tarafından yapılmış olan bir açıklama ile Gamescom'da Xbox sunumunun da düzenleneceği belirtilmişti. Bugün (24 Ağustos 2021), Türkiye saati ile 20.00'da düzenlenecek olan Xbox etkinliğinde yaklaşık olarak 90 dakikalık bir sunum yapılırken, Xbox tarafına gelmekte olan büyük oyunlar ve Xbox Game Pass abonelik sistemine gelecek olan oyunlar hakkında çeşitli duyurularda yapılacak. Ayrıca, Xbox Gamescom sunumu, tamamen Türkçe altyazı desteğine de sahip olacak.

Xbox Gamescom sunumunda Türkçe dil desteği olacağı açıklandı

Resmi Gamescom medya partneri olarak, bugün saat 20.00'da başlayacak olan etkinlikte yapılacak tüm duyuruları ve önemli bilgileri anında sizlere aktaracağız. Microsoft tarafı, daha çok mevcutta geliştirilmekte olan oyunlardan güncellemeler göreceğimizi ve gösteri için beklentilerimizi doğru bir şekilde belirlememiz gerektiğini uyarmıştı. Herhangi bir şekilde yeni oyun duyurusu görmeyeceğimiz açıklanmış olan etkinlikte, Xbox Game Pass aboneliği ve geliştirilmekte olan Xbox yapımları hakkında bilgiler göreceğiz.

Xbox Gamescom sunumunda Türkçe dil desteği olacağı açıklandı

Ayrıca, son zamanlarda düzenlemiş olduğu neredeyse tüm etkinliklerde Türkçe dil desteğine yer veren Xbox tarafı, bu sunumu da es geçmeyecek gibi gözüküyor. Etkinlikte, Türkçe dil desteği de dahil toplamda 30 dil seçeneği bulunurken; eğer sunumu kaçırırsanız, yapılmış olan tüm duyurulara resmi Xbox YouTube kanalından tekrar erişebileceksiniz.

Yorumlar 6
MK Okuru
MK Okuru 16.09.2021 15:02
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 25.08.2021 16:44
Phill spencer Birinci parti oyunların hepsinin altyazılı geleceğini söylemişti.Bana göre medium birinci parti oyun ama tr desteği gelmedi.hadi onu geçtim ms flight sim de neden yok.hayallerimle oynadın phill başkan
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 24.08.2021 20:26
Hani link nerde kardeşim? Nerden izleyeceğiz? NAsıl bir haber bu ya?!
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 24.08.2021 16:40
Bi gears of war için bile dublaj koyma alt yazı ile yetin birçok oyun gine alt yazı desteklemesin ama sunumların Türkçe!
Tamam güzel hoş ama oyunlara dublaj da getir be birde 1. Parti oyunlarını dublajlı görebilelim.Hep hazırcı bu firmalar.Tonla para kaxanıyor bizen hala dilimizi eklemiyorlar ayıp!!
MK Okuru
MK Okuru 24.08.2021 18:23
"Tonla para kazanıyor" diyorsun da o parayı bizim ülkeden mi kazanıyor? Dua et oyunlara TR altyazı koyuyorlar.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 24.08.2021 15:43
Yaw arkadas bu microsoft ubisofta döndü.oyunlarında türkçe yok ama resmi kanalları türkçe.
MK Okuru
MK Okuru 24.08.2021 16:29
Oyunlarında turkçe var nasıl yok
Kalan Karakter : 300 Gönder
Xbox Gamescom sunumunda Türkçe dil desteği olacağı açıklandı

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×