Xbox One X, satış anlamında PS4 Pro'yu sollayabilir

Xbox One X, satış anlamında PS4 Pro'yu sollayabilir

Furkan Güler
Furkan Güler 6.09.2017 - 11:05
Video oyun algısının eskiye göre tam tersi olduğu günümüzde artık bu tarz haberler bizi şaşırtmıyor.
Sekizinci konsol jenerasyonunun en güçlü donanımına sahip olan konsolu Xbox One X, görünüşe göre 2018 yılının kış aylarına kadar PlayStation 4 Pro'nun satış rakamını kolay bir şekilde geçecek. Hali hazırda ön sipariş stoklarının hızlıca tükendiği Xbox One X'i ilginç bir şekilde oyuncular heyecan içerisinde bekliyor. Diğer bir yandan Sony'nin yüksek donanımlı konsolu PlayStation 4 Pro, beklenildiği gibi oyuncular üzerinde pek bir etki yapamadı. Hatta bazı oyuncular, Sony'nin PlayStation 4 Pro için özel oyunlar çıkartacağını düşünüp yeni konsolu satın aldılar. Ne yazık ki beklenen destek Sony'den pek fazla gelmedi. Sadece bazı üçüncü parti firmalar, oyunlarını 4K çözünürlüğe upscale ederek piyasaya sürmekle yetindiler.

Xbox One X, satış anlamında PS4 Pro'yu sollayabilir
Özellikle önümüzdeki tatil döneminde başarılı satış rakamlarına ulaşması beklenen Xbox One X'in fiyatı her ne kadar diğer konsollara göre pahalı olsa da, oyuncular fiyat etiketi konusunda çekinmeden konsolu satın alabiliyorlar. İnanılmaz derecede büyüyen tüketim çılgınlığının bir sonucu olan Xbox One X'in izleyeceği yol haritasına şahsen başarılar diliyorum. Sekizinci jenerasyonda konsolların odaklarını video oyunların dışına çıkartıp, mini bir PC haline getiren firmaların geliştiricilerin potansiyelini öldürdüğüne inanıyorum.
Yorumlar 15
MK Okuru
MK Okuru 2.03.2021 10:50
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 6.09.2017 16:12
Geliştiricilerin potansiyelini güçlü donanımlarmı öldürüyor? Bu a4 kağıdı daha iyi tuvaller ressamların potansiyelini öldürüyor demek gibi birşey.
MK Okuru
MK Okuru 8.09.2017 13:20
kısıtlamalar yaratıcılığı artırırmı? o zaman sende sanat tarihi okuyan birini dinle orta çağ avrupasında (neredeyse 500 yıllık bir dönem) önemli sayılabilecek eser sayısı 50 yi geçmezken rönesans döneminde bu sayı 300 den fazladır o da sadece belli başlı ressam ve yazarları ele alırsak.
MK Okuru
MK Okuru 6.09.2017 19:01
Bir tasarımcı konuşsun da dinle. Neyin üzerine resim yaptığın değil ortaya çıkardığın eser önemli, kısıtlamalar yaratıcılığı arttırır. Sistem istiyorsanız pc alın kardeş xbox'ın bütün oyunlarını oynarsınız. bu alet yine oyunları 30 fps oynatacak tek fark 4k'da ultra denecek grafikte.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 7.09.2017 11:11
Ben yinede pek umutlu değilim inşallah sony gaza gelipte bir yükseğini çıkarmaz..
Kalan Karakter : 300 Gönder
Silmak
Silmak 6.09.2017 12:08
microsoft'un yaklaşımı tutarsa sony 9. nesilde planladığından donanımsal olarak daha güçlü ve ortalamanın çok üstünde bir fiyat etiketi taşıyan bir ürün piyasaya verebilir. nihayetinde tüketicinin aldığı şey konsol ruhuna uygun bir cihazdan çok gerek fiyat gerekse donanım olarak pc'ye yakınsanmış mini bir bilgisayar kasası olur. konsol ile pc arasındaki tek fark olarak özel oyunlar kalır ki onlar da nereye kadar konsolları taşıyabilirler bilinmez.
MK Okuru
MK Okuru 7.09.2017 09:17
Zaten yıllardır öyle halen farkedemedinmi! İlla işlemcinin intel ve amd olmasımı gerekli. Artık en uyduruk uydu alıcıları bile bir işlemci barındırıyor.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 6.09.2017 21:37
Sollama
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 6.09.2017 19:12
ps4 cox oynu var hic bir platfrumda yok, sony kendisi kendi konsoluna iyi oyunalar yapiyor mesela yeni spierman,god of war the last of us, uncharted, days gone, dahasida var mesale bunlar ps4 du dahada guzellesdiriyor, bence ps4 daha ustun x boxdan
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×