Yeni Need for Speed oyunu 2023'ten önce çıkmayacak

Alparslan Gürlek
Alparslan Gürlek 2.03.2021 - 10:23
EA, Battlefield 6 için destek sağlamak adına yeni Need for Speed oyununu bir yıl erteleyerek, Criterion Games'i BF6'ya desteğe çekti.

Electonic Arts, bir sonraki yeni Need for Speed oyununun yayınlanmasını bir yıl erteledi. Geliştirici Criterion Games'i Battlefield 6 için destek rolüne taşıdı. Serinin hayranları için üzücü bir haber olsa da EA olaya daha farklı bir pencereden bakıyor. Özellikle Codemasters satın alımını düşününce, aslında mantıklı bir hareket.

Yeni Need For Speed oyunu Battlefield 6 için ertelendi

EA baş stüdyo sorumlusu Laura Miele, Polygon'a Criterion'un hala mevcut ve son nesil konsollar dahil bütün platformlar için Mart 2023'e kadar piyasaya sürülecek yeni Need For Speed oyununu idare ettiğini söyledi. Ancak Dirt, F1 ve Grid geliştiricisi Codemasters'ın satın alımıyla şirketin her yıl yarış oyunları yayınlayabileceğinin altını çizen Miele, bir sonraki NFS oyunu için acele etmeye  gerek olmadığını söyledi.

Aslında Codemasters satın alımı, bu yılın sonlarına çıkması planlanan DICE tarafından geliştirilen Battlefield 6 için daha fazla kaynak ayrılmasına olanak sağlıyor. Electronic Arts da tam böyle düşünüyor ve 128 kişiyi destekleyeceği söylenen Battlefield 6 ile ilgili "Elimizdeki bütün kaynakları buna ayıracağız" diyor.

Miele ayrıca Respawn Entertainment patronu Vince Zampella'nın yönettiği DICE Los Angeles'ın da Battlefield 6 için çalıştığını doğruladı. Devamında "Bir yıldan fazladır bu işin içindeler ve canlı hizmet konusunda gerçekten olağanüstü şeyler yapıyorlar" dedi. Aynı zamanda EA, Şubat 2020'de NFS serisinin son dört oyununu geliştiren Ghost Games'i yeniden yapılandırmayı planladığı için serinin geliştirme görevlerini Criterion Games'e vermişti.

Yeni Need for Speed oyunu 2023'ten önce çıkmayacak

Criterion'u en iyi Burnout serisi ile tanıyoruz ve ayrıca 2010'da çıkan NFS: Hot Pursuit ve 2012'de çıkan NFS: Most Wanted oyunlarını da yine bu ekip geliştirdi. Aynı zamanda 2013'te Need for Speed Rivals'a ve daha yakın zamanda da DICE tarafından geliştirilen Star Wars Battlefront II ve Battlefield V'e katkıda bulundular. Yani bir nevi şirketin joker stüdyosu oldukları söylenebilir.

Hali hazırda programın çok ötesinde olan BF6 geliştirme sürecine yeni kaynaklar da odaklanıyor. Öyle görünüyor ki bu yaz oyun ile ilgili çok daha fazla detay duyacağız. Miele "Harika bir şekilde ilerliyor, ekip inanılmaz derecede sıkı çalışıyor, geçen yıl çok zorlandılar, evet biz de evden çalışıyoruz" dedi ve "Ve bu zor, evden oyun yapmak zor ve ekip biraz yorgun" diyerek ekledi.

Yorumlar 6
MK Okuru
MK Okuru 16.04.2021 13:56
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 3.03.2021 10:58
Ne yaxt hazur olar
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 2.03.2021 21:45
Tam da Türkiye'nin Dünya lideri olacağı tarih.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 2.03.2021 19:10
EA need for speed battlefiled ten daha çok oynanıyor sal şu Battlefield i cod oynuyor herkes zaten
MK Okuru
MK Okuru 2.03.2021 21:05
Nerde daha çok oynanıyor acaba nfs?? Sırf sen oynuyon diye daha çok oynanıyor oluyor
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 2.03.2021 12:25
Battlefield 6 seri için çok önemli bir oyun. Ben BFV hariç bugüne dek çıkmış tüm BF oyunlarına sahibim buna ps2 de çıkan kimsenin bilmedigi rezil oyunlari da dahil. Battlefield V bir yandan simulasyon olmaya çalışan bir yandan arcade kalmaya çalışan saçma sapan bir oyundur. COD oynamaya başladık EA!
MK Okuru
MK Okuru 2.03.2021 21:03
Ne anlatıyon hacı bi iyi dedin bi kötü dedin
Kafan mı güzel :))
Kalan Karakter : 300 Gönder
Yeni Need for Speed oyunu 2023'ten önce çıkmayacak

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×