Alan Wake 2 geliştiriliyor olabilir

Alparslan Gürlek
Alparslan Gürlek 1.04.2021 - 10:40
Remedy Entertainment görünen o ki Epic Games ile birlikte Alan Wake 2 ve bir başka "daha küçük" proje üzerinde çalışıyor. Haberler iyi!

Gelen haberler aslında özlediğimiz bir türün yeniden karşımıza çıkacağı yönünde. Remedy'nin sevilen ancak yolculuğunda sorunlar yaşayan serisi Alan Wake için bir devam oyunu yolda olabilir. Söylenenlere göre geliştirici şirket, Epic Games ile birlikte Alan Wake 2 üzerinde çalışıyor.

"Remedy, Epic ile Alan Wake 2 geliştiriyor"

Bu Çarşamba günü Twitch üzerinde bir canlı yayın sırasında iddiada bulunan GamesBeat muhabiri Jeff Grubb'a göre, Alan Wake 2 için çalışmalara başlanmış. "Remedy'nin Alan Wake 2'yi Epic ile yayınlayacağını duydum" dedi. "Bu, serinin hayranlarının istediği bir devam oyunu olmalı."

"Bir ihale savaşı vardı ancak Epic en iyi yayın anlaşmasına sahip. Bu yüzden Alan Wake 2 geliyor gibi görünüyor. Tam olarak ne zaman duyuracaklarını bilmiyorum, ama ben bunu duydum ve sizin de burada duymak isteyebileceğinizi düşündüm."

Alan Wake ilk kez 2010 yılında Xbox 360 ve PC için piyasaya sürülmüştü. Hikayesiyle ve hikayeyi anlatma şekliyle öne çıkan özgün bir oyun olarak hafızalarda yer etti. Çok satanlardan inmeyen kitaplar yazan genç bir gerilim yazarının hayatının kısa sürede kabusa dönmesini konu alıyor. Ne zaman yazdığını hatırlayamadığı son kitabından olayları kendisi de gerçek hayatında yaşıyor ve bunların başlangıcı karısının kaybolmasıyla yaşanıyor. Özellikle gergin atmosferiyle, düşmanlarıyla ve zamanında bile çağın ötesindeki grafikleriyle oldukça beğenilen bir oyun olmuştu.

Alan Wake

Remedy, IP haklarına sahip olan orijinal yayıncı Microsoft'tan oyunun haklarını Temmuz 2019'da satın almıştı. Stüdyonun kreatif direktörü Sam Lake, daha sonra bir Alan Wake devam oyunu yapmak istediğini açıklamıştı. Ardından Remedy, Mart 2020'de Epic Games ile duyurulmamış iki oyun için yayıncılık anlaşması imzaladı.

Bu bahsi geçen iki projenin birinin çoklu platformda yayınlanacak bir AAA oyunu, diğerinin ise daha küçük ölçekli bir proje olduğunu söylemişlerdi. Her iki proje de Remedy'nin tescilli Northlight oyun motoru ve araçları üzerinden geliştiriliyor. Epic Games Publishing geliştirme ve yayınlama maliyetlerinin tamamını karşılarken kârı da 50/50 bölüşecekler. Seri için bir devam oyunu görmek uzun aradan sonra harika olacaktır. Peki sizler bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda belirtmeyi unutmayın.

Yorumlar 9
MK Okuru
MK Okuru 18.04.2021 14:55
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 1.04.2021 19:01
10 milyon dolar vermişti epic, controle 1 yıl özel kalması için. konsollar ve pc toplam 2kk satmış oyun. 1 yıl sonra 500k steamde. Çok garip. Gerçi fakir epicin hala göremediğiniz arkasındaki zatların oyun dünyasını 5 er kere baştan alacak parası var ama neyse.. Oyun dünyasından da değiller üstelik
MK Okuru
MK Okuru 3.04.2021 05:21
Evet ciddiyim. Başındaki kukla hariç 93 teki şirket değiller. 2010 a kadar 3-5 oyunları var. 2014 yıllara kadar öyle efsane bir motorda değildi. Hikaye sonrasında başlıyor. Zaten Göremediğiniz arkasındaki zatların derken tam senden bahsediyordum. Tevafuk olmuş.
MK Okuru
MK Okuru 2.04.2021 16:52
Oyun dünyasından değiller mi?? Sen ciddi misin? Adamlar 1993 ten beri oyun dünyasında oyunlar yaptılar. Daha sonra Unreal Engine i geliştirip şuan oynadığın çoğu oyunun yapılmasını sağladılar. Oyun dünyasından değillermiş. He anam he.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 1.04.2021 16:01
Bu nasıl bir oyun haberleri sitesidir yahu. Half life 3 duyurulmuş hiç bir konu yok. Gör şu halimizi Mert, Murat, Mahmut, Özgür!!!!
MK Okuru
MK Okuru 2.04.2021 16:54
Nerde duyurulmuş? Hiç bir oyun sitesinde öyle bir haber yok yerli yabancı. Uydurmuşsun kendi kendine
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 1.04.2021 11:55
Ps5 im war walla tlous serinede half lifeye alayina bin basar bu oyun . Hayatimda oynadiğim en iyi oyundu
MK Okuru
MK Okuru 1.04.2021 23:14
Ben oynamamıştım okadar iyimi gerçekten
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 1.04.2021 19:40
Mükemmel bir sızıntı umarım doğrudur.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 1.04.2021 12:38
Alan Wake diye Americans Nightmare'den görüntü koymuşsunuz.
Kalan Karakter : 300 Gönder
Alan Wake 2 geliştiriliyor olabilir

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×