Amazon Prime Türkiye'de. Amazon Prime nedir?

Ersin Kılıç
Ersin Kılıç 15.09.2020 - 11:03
Amazon Prime ülkemizde faliyetlerine başladı. Sürpriz bir şekilde açılışı yapan sistem Amazon dizileri dışında hızlı kargo gibi avantajlara da sahip.

Amazon Prime sisteminin Türkiye'ye geleceği uzun süredir konuşuluyor olsa da firma önemli bir sürprize imza attı ve geçtiğimiz saatlerde sistemi ülkemizde aktif hale getirdi. Abonelerine büyük avantajlar sunan sistemin fiyatı ve kapsayacağı özellikler de açıklanmış oldu.

Amazon Prime aboneliği 7.90 TL olacak

Öncelikle Amazon Prime için 30 günlük bir deneme süreci sunuluyor. Yani abone olduğunuzda benzer birçok sistemde olduğu gibi ilk ayı ücretsiz olarak kullanabiliyorsunuz. Bu ücretsiz deneme sürümü sona erdiğinde, yani bir aylık kullanımın ardından Amazon Prime üyeliği ayda 7.90 TL oluyor. tabi bu üyeliği dilediğiniz zaman iptal etme şansınız var.

Diziler ve Prime video

Sistemin eğlence tarafındaki en önemli avantajlarından birisi Amazon Prime yapımlarını izleyebilme şansı. Daha önce yayınladığımız bazı haberlere göz attıysanız Amazon Prime yapımlarını ne kadar sevdiğimizi biliyorsunuzdur. Özellikle kendine has yapımlarda oldukça iddialı olan Prime sisteminde The Boys, The Tick, The Expanse, Good Omens, Tom Clancy's Jack Ryan, Modern Love ve The Man in the High Castle gibi yapımlar bulunuyor.

Tabi bu yapımlara Prime Video uygulaması sayesinde farklı platformlar üzerinden de ulaşmak mümkün olacak. 

Amazon Prime Türkiye'de. Amazon Prime nedir?

Hızlı kargo ve fiyat avantajları

Amazon Prime'ın en büyük avantajlarından birisi hızlı teslimat özelliği. Yani Amazon'dan bir alışveriş yaptığınızda aldığınız ürün aynı gün ya da en geç ertesi gün size teslim ediliyor. Tabi sistem ülkemizde tam olarak yaygınlaşana kadar İstanbul, Bursa, Kocaeli, Ankara, İzmir, Eskişehir, Antalya, Balıkesir, Bilecik, Bolu, Burdur, Isparta, Kütahya, Manisa, Sakarya, Yalova, Düzce ve Afyon gibi şehirlerde bu şartı uygulayacak. 

Alışveriş tarafındaki bir diğer avantaj ise Amazon prime üyelerine sunulan özel fiyatlandırmalar. Yani Amazon Prime üyeliğiniz var ise ürünlerde daha uygun fiyat avantajına da sahip olacaksınız.

Amazon Prime Türkiye'de. Amazon Prime nedir?

Prime Gaming 

Amazon Prime, Gaming taraftında da hem Twitch senkronizasyonu hem de sunduğu ücretsiz oyunlar gibi bazı avantajlara sahip. prime sistemine üye olan kullanıcılara her ay ücretsiz olarak bazı oyunlar veriliyor ve bu oyunlar kalıcı olarak sizin kütüphanenize ekleniyor. Bunun yanı sıra prime üyelerine özel olarak bazı oyunlarda araç, kıyafet ve güçlendirme gibi bazı avantajlar da sunuluyor. Sistemin ülkemizde faliyete geçmesi ile ilgili yapılan açıklamalar ve diğer avantajlar ise şu şekilde;

Amazon Prime Türkiye'de. Amazon Prime nedir?

Amazon.com.tr Ülke Genel Müdürü Richard Marriott, “Amazon Prime’ı Türkiye’deki müşterilerimiz ile buluşturduğumuz için oldukça mutluyuz. Amazon.com.tr’yi hizmete açtığımızdan bu yana müşterilerimize hızlı teslimat hizmeti sağlayabilmek adına birçok adım attık. Amazon Prime ile birlikte İstanbul, Bursa ve Kocaeli’deki müşterilerimiz siparişlerini aynı gün içinde teslim alabilecek. Müşterilerimiz, eşi benzeri görülmemiş hızlı teslimat deneyiminin tadını çıkarabilecek. Ayrıca Amazon Prime, ödüllü film ve dizilere erişim ve oyun kanalı aboneliklerinin yanı sıra çok daha fazla ayrıcalık sunuyor. Her bir yan faydayı ayrı ayrı düşündüğümüzde oldukça değerli bir paketi cazip bir fiyatla müşterilerimizle buluşturduğumuz için çok memnunuz,” dedi. 

Bedava ve hızlı kargo hizmetiyle öne çıkan Amazon Prime, geçerli ürünlerde İstanbul, Bursa ve Kocaeli’de 50 TL ve üzeri alışverişlerde aynı gün teslimat hizmeti sunuyor. İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Kocaeli, Antalya, Manisa, Bolu ve diğer 10 ildeki üyeler ise harcama limiti olmaksızın ertesi gün teslimat hizmetinden ücretsiz olarak faydalanabiliyor. Açılışta Samsung, Under Armour, Maybelline, LEGO, Philips, Omo, Prima, L’oreal Paris, Puma, Bose, HP, Lenovo ve daha birçok prestijli marka Prime teslimat kapsamında tüketicilerle buluşuyor.

Amazon Prime’dan Sorumlu Başkan Jamil Ghani, “Türkiye’deki müşterilerimiz, bugünden itibaren 19 ülkede 150 milyon aboneye erişen ayrıcalıklı üyelik servisi Amazon Prime’ın tüm ayrıcalıklarından faydalanabilecek. Seçili şehirlerde aynı gün ve ertesi gün teslimat hizmeti sunuyoruz. Müşterilerimiz, ayda sadece 7,90 TL karşılığında geniş bir ürün yelpazesini bedava ve hızlı kargo seçenekleriyle satın alabilirken, ödüllü film ve dizi içeriklerinin yanı sıra Prime üyelerine özel indirimlere de erişebilecek. Amazon Prime’ın Türkiye’deki tüketicilerin alışveriş deneyimine değer katacağına inanıyoruz,” dedi. 

Amazon Prime üyeliğinin Amazon.com.tr müşterilerine sağladığı fırsatlar:

Bedava ve Hızlı Kargo: Elektronikten Bilgisayara, Kitaptan Moda, Ev ve Mutfak ürünlerine kadar binlerce geçerli üründe bedava ve hızlı kargo

Prime Video: Tom Clancy's Jack Ryan, Good Omens, Modern Love ve The Marvelous Mrs. Maisel’i de içeren Amazon Original TV dizilerinin yanı sıra All or Nothing: Manchester City, Steven Gerrard’s Make Us Dream ve El Corazón de Sergio Ramos gibi spor belgesellerine ve The Upside, The Aeronauts gibi Amazon Original filmlerinin de bulunduğu geniş film ve dizi yelpazesine Türkçe altyazı seçeneğiyle erişim 

Prime Gaming: League of Legends, Teamfight Tactics, Black Desert Mobile gibi oyunlar ve oyun içi içeriklere erişme avantajınının yanı sıra her ay ücretsiz oyunlar ve Twitch.tv kanalı aboneliği

Özel Fırsatlar: Popüler markaların ürünlerinde özel indirimlere erişim

Prime Day: Sadece Prime üyelerine özel Amazon’un dünya çapında düzenlediği yılın en büyük indirim günleri Prime Day’e özel indirim ve fırsatlara erişim

Yorumlar 7
MK Okuru
MK Okuru 21.09.2021 18:12
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 16.09.2020 13:45
Ahhhh konsol fiyatlari beni bitirdi nasil alacaz bunu battimm
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 15.09.2020 11:36
içerikleri netflisx kadar kötüyse hiç bulaşmayalım
MK Okuru
MK Okuru 16.09.2020 01:16
İkisinde de üyeliğim var eğer izlediklerin için çok düşünmüyorsan izlemek için izliyorsan gayet iyi .Eğer sanat filmleri izliyorsan Fellini Bergman gibi benim gibi tatmin etmez hep popüler kültür saçmalığı var

Lakin The expanse The boys the man ın the hıgh castle ve Goliath gayet iyi
MK Okuru
MK Okuru 15.09.2020 19:29
içerik sayısı çok değil ama çok kaliteli içerikler var. the boys ve the office U.S gibi
javascript:;
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 15.09.2020 13:16
Benim halihazırda Amazon Prime Video üyeliğim zaten vardı.Şimdi o ne olacak biginiz var mı merlin?

-----------------------------

Prime üyeliğinizi başlattığınızda zaten içerisinde yer alan Prime Video üyeliğinizi otomatik kapatıyorlar ve son ödemenizde, aradaki ödeme farkını iade ediyorlar.
MK Okuru
MK Okuru 15.09.2020 14:09
haa olabilir geçen hafta üyelik tarihim itibarıyla bitirmek yerine erken üyeliğimi sonlandırıp ücretsiz deneme başlamıştı! demek ki o gün daha bu haberden önce işlem yapıldı. Tonlarca dizi izledim 3 yıldır Türkiyeye gelmemişti daha.Tavsiye ederim çok orijinal işleri var. The Boys mesela:)
Kalan Karakter : 300 Gönder
Amazon Prime Türkiye'de. Amazon Prime nedir?

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×