Call of Duty: Warzone mobil sürümü resmileşti

Emre Ozan Şirin
Emre Ozan Şirin 11.03.2022 - 18:36
Activision, oynaması ücretsiz battle royale oyunu, Call of Duty Warzone mobil versiyonu için açtığı yeni ilan ile oyunun çıkışını resmileştirdi.

Call of Duty web sitesindeki bugün açılan bir iş ilanı ile serinin battle royale oyunu Call of Duty Warzone mobil sürümü üzerinde çalışıldığı resmi olarak ortaya çıktı. Bu sürümün varlığı ilk olarak geçtiğimiz sene Youtuber Tom Henderson tarafından iddia edilmiş, ancak resmi olarak onaylanmamıştı.

Warzone mobil sürümü üzerinde 2021'den beri çalışılıyor

Call of Duty: Warzone mobil sürümü resmileşti

İlanda "Call of Duty: Warzone'un heyecan verici, akıcı ve geniş ölçekli aksiyonunu oyunculara sunacak yepyeni bir AAA mobil tecrübe.” olarak lanse edilen oyun için ağ yazılımcıları, kullanıcı arayüzü tasarımcıları ve ürün yöneticisi gibi çeşitli pozisyonlarda alım yapılacağı açıklandı. İlanın ortaya çıkışı ardından Activision tarafından geçen yıl satın alınan Beenox, Activision Shanghai ve Digital Legends'ın da 2021 boyunca yeni Call of Duty mobil oyunu üzerinde çalıştığını doğruladı. Geçtiğimiz Ağustos ayında Activision, Call of Duty serisine yeni bir oyun geliştirmek için kurulan Solid State adlı dahili bir mobil oyun geliştirme stüdyosunun kurulduğunu doğrulamıştı. Uzun bir süredir çeşitli detayları ile kendini hissettiren ve nihayet resmileşen mobil sürümün çıkış tarihi henüz netlik kazanmadı.

Activision, Call of Duty Warzone'u 2020'nin Mart ayında piyasaya sürdü. Yayıncının paylaştığı verilere göre oyun konsollarda ve PC'de 100 milyondan fazla oyuncuya ulaştı.

Yorumlar 2
MK Okuru
MK Okuru 2.06.2023 14:49
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 13.03.2022 12:20
Call of duty mobile bitiyor mu yani? Warzone cross mu olacak?
Kalan Karakter : 300 Gönder
Call of Duty: Warzone mobil sürümü resmileşti

İlginizi Çekebilir

Adblock yazılımı bulundu! Lütfen aşağıdaki notu okuyun.

AdBlock Plus ya da benzeri bir yazılım kullandığınızı fark etmiş bulunuyoruz. Bu yazılımlar sitemizin tüm özelliklerini kullanmanızı engellemektedir.

Siz de takdir edersiniz ki sitemizi hayatta tutabilmemiz için tek gelir kaynağımızı bu reklamlar oluşturmaktadır. Sitemizde sizleri rahatsız edecek reklamlara yer vermemeye çalışlıyoruz.

Bu sebeple Adblcok yazılımınızı sitemiz için durdurup hem bize destek olmanızı hem de birlikte daha güzel çalışmalara ve projelere imza atmamıza destek olmanızı rica ediyoruz.

Lütfen merlininkazani.com'u güvenilir siteler listenize ekleyin ya da sitemizde dolaşırken AdBlock yazılımınızı kapatın. İlgi ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

×