Dell UP2720Q monitor Türkiye’ye geliyor

Murat Oktay
Murat Oktay 28.01.2020 - 18:48
Dell UP2720Q ilk kolorimetreli 27 inç 4K monitörünü Türkiye’de pazara sunmaya hazırlanıyor. Dell UP2720Q Thunderbolt 3 ile 40Gbps’e kadar hız sunuyor.

Dell'den güzel haber. Dell UP2720Q Türkiye’ye geliyor. Dell, global lansmanını yakın zaman önce yaptığı dünyanın ilk dahili kolorimetreli (renkölçer) 27 inç 4K monitörünü Türkiye’de pazara sunmaya hazırlanıyor. Fotoğraf, animasyon, video renk performansının önemli olduğu alanlarda çalışan profesyonelleri hedefleyen UP2720Q modeli, Thunderbolt 3 ile geliyor.

Dell UP2720Q Türkiye’ye geliyor

Dünyada Ocak 2020’den pazara sunulmaya başlayan UP2720Q, Adobe RGB renk gamını üstün bir performansla yansıtıyor. Gerçekçi ve canlı renkleri en ince detaylarıyla almak isteyen profesyoneller için ideal. Dell UltraSharp 27 inç 4K PremierColor Monitör, farklı renk aralık standartlarından Adobe RGB’i yüzde 100, DCI-P3’ü yüzde 98, BT2020’i ise yüzde 80 tam netlikte karşılıyor.

Dell UP2720Q monitor Türkiye’ye geliyor

CalMAN ile uyumlu

DCI-P3, geniş renk gamı ve yüksek renk doğruluğu nedeniyle akıllı telefonlar, web portalları ve televizyon platformlarda renk standardı haline geldi. Renkölçme özelliği, kolay kalibrasyon sağlaması sayesinde hızlı ve üretken bir şekilde çalışabilmeye imkan tanıyor. İçerik üretiminden yayınlanmasına kadar her aşamada hassas bir kolorimetre sağlaması sayesinde kullanıcılar işlerinin her noktasında aynı performansla çalışabiliyor.

Dell UltraSharp 27 4K PremierColor, renk kalibrasyonu sağlayan CalMAN yazılımıyla uyumlu çalışıyor. Bu sayede yazılımın gerektirdiği görevleri de etkin bir şekilde yerine getirebiliyor. Böylece hem dahili hem de dahili olmayan kolorimetrelerde kullanıcı beklentilerini tam olarak karşılayabiliyor.

Thunderbolt 3 ile 40Gbps’e kadar hız

Yaratıcı profesyoneller UP2720Q’in en ince detayları 4K Ultra HD çözünürlükte en canlı şekilde görüntüleyebilmesinden de memnun kalacaklar. Yüksek netlik oranı ve düşük ışık parlaklığı, renklerin keskinliğini artırırken koyu renklerin derinliğini koruyor. Monitör ile birlikte sunulan görüntü gölgeliği de ışık yansımalarını en aza indirerek kullanım rahatlığını artırıyor.

40Gbps hıza kadar çıkabilen bağlantı özelliği sayesinde de iki Thunderbolt 3 port arasında çok hızlı ve çok işlevli bağlantı sağlanabiliyor. Bu sayede veri ve video aktarımını pürüzsüz bir şekilde gerçekleştirirken bağlanan bir notebook 90W’a kadar şarj edilebiliyor. Ayrıca iki 4K monitörü aynı anda bağlayarak üretkenliği yüzde 21’e kadar artırabiliyorsunuz.

Dell UP2720Q modeli Türkiye’ye mart sonundan itibaren gelecek. Online perakende satış kanalları ile birlikte Dell kanal iş ortakları üzerinden tüketicilerle buluşacak.

Görüntü teknolojilerinden ustalaşan Dell'in sinema tutkunlarına özel teknolojileri.

Dell UP2720Q Türkiye Satış Fiyatı

Dell UP2720Q'nin Türkiye satış fiyatı henüz şu an belli değil. İngiltere'de £1,438.80 fiyat etiketi ile satılan ürünün önümüzdeki günlerde fiyatı belli olacaktır. Hızlıca sizler ile paylaşacağız.

Yorumlar 1
MK Okuru
MK Okuru 18.10.2021 07:03
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 28.01.2020 20:25
birde en iyi retina ekran görüntüsünü veren monitörler hakkında bir konu açabilirmisiniz :(
Kalan Karakter : 300 Gönder
Dell UP2720Q monitor Türkiye’ye geliyor

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×