Dune filminin ilk fragmanı Ağustos ayında yayınlanacak

Özgür Deveci
Özgür Deveci 30.07.2020 - 12:21
Frank Herbert'in 1965 yılındaki orijinal Dune romanından uyarlanan filmin ilk fragmanı Ağustos ayında yayınlanacak. Detaylar haberimizde!

2020'nin heyecanla beklenen yapımlarından biri olan Dune için ilk fragman tarihi açıklandı. Denis Villeneuve imzasını taşıyan filmin ilk fragmanı 12 Ağustos 2020 tarihinde yayınlanacak. Timothée Chalamet Oscar Isaac, Rebecca Ferguson, Zendaya, Jason Momoa Javier Bardem, Dave Bautista, ve Josh Brolin gibi ünlü isimlerin yer aldığı film asil Atreides ailesi ile çöl gezegeni Arrakis liderlerinin, Arrakis'in son derece değerli kaynakları için olan savaşını anlatıyor.

Dune filminin ilk fragmanı Ağustos ayında yayınlanacak

Dune filminin ilk fragmanı Ağustos ayında yayınlanacak

Uzak bir gelecekte geçen Dune, ailesi çöl gezegeni Arrakis’in kontrolüne sahip olan Paul Atreides’in hikayesini anlatıyor. Galaksinin farklı noktalarındaki gezegenler, rakip feodal aileler tarafından yönetilmektedir. Çok değerli bir kaynağın tek üreticisi olan çöl gezegeni Arrakis'in kontrolü asil aileler arasında son derece talep görmektedir. Baharat adı verilen bu kaynak, yüksek bilinç ve uzun bir yaşam süresi sunarken, beraberinde çok ciddi yan etkileri de getirmektedir. Ayrıca yıldızlararası yollarda gezinmeye yardımcı olan kaynak da bu 'baharat'tır. Bu kaynağı elde etmek isteyen feodal rakiplerden Harkonen ailesi tarafından Paul ve ailesine tuzak kurulur. Bu tuzağın sonucunda Paul'un ailesi darmadağın olarak firari hale gelir. Paul, ailesinin Arrakis kontrolünü yeniden kazanması için bir isyan başlatırken, tüm evrenin seyrini değiştirebilme ihtimalini yakalayacaktır.

18 Aralık 2020 tarihinde vizyona girmesi planlanan ve Denis Villeneuve’ın yönettiği filmin başrollerini ise, Timothée Chalamet, Rebecca Ferguson, Oscar Isaac, Josh Brolin, Stellan Skarsgård, Dave Bautista, Zendaya, David Dastmalchian, Stephen Henderson, Charlotte Rampling, Jason Momoa ve Javier Bardem paylaşıyor. Son olarak siz bu film hakkında neler düşünüyorsunuz? Kimler bu filmi merakla bekliyor? Yorumlarda bizimle paylaşın.

Yorumlar 3
MK Okuru
MK Okuru 25.09.2021 16:40
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 30.07.2020 13:20
Umarım hercanmaz keşke film yerine Amazon dizi yada Hbo çekseydi hak ettigini görürdü 120 dk da ilk kitabı seyirciye vermeleri imkansız bir çok güzel nokta atlanacak.
MK Okuru
MK Okuru 31.07.2020 11:50
Kimin çektigini iyi biliyorum canımın içi Arrival da harika bir iş çıkarmıştı. seri 6 kitapdan oluşuyor 6 tane film çekilmesi lazım buda imkansız en iyi ihtimalle 3 film çekilir onun içinde inanılmaz bir hasılat çıkması lazım günümüzde ise bu tarz filmler hak ettigi değeri görmüyor.
MK Okuru
MK Okuru 31.07.2020 02:17
Canım filmi Denis Villeneuve çekiyor, dediğine göre 2 filmden oluşacak ve bir de warner bros ile dizisini çekmek için görüşüyor.
Kalan Karakter : 300 Gönder
Dune filminin ilk fragmanı Ağustos ayında yayınlanacak

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×