Windows 11 ile kaldırılan özellikleri kullanıcılar geri istiyor

Murathan Özlü
Murathan Özlü 11.08.2021 - 03:05
Windows 10'un bazı kullanışlı özellikleri Windows 11 ile tarih olacak, ancak kullanıcılar bu duruma karşı.

Windows 11 ile pek çok yenilik gelecek olsa da, kullanıcıların büyük çoğunluğu sistem geçişi sırasında Windows'dan kaldırılacak olan bazı özelliklerin Windows 11'de kalmalarını istiyor. Windows 11'e geçerken, belli başlı -ve kullanışlı- ama ufak özelliklerin kesildiği ifade ediliyor.

Windows 11 ile

Windows'un işletim sistemleri ile ilgili aldığı geri bildirimlerde, Windows 11'i test eden çoğu kullanıcının hali hazırda Windows 10'da bulunan özelliklerin "eklenmelerini" istedikleri ifade ediliyor.

Windows 11 ile kaldırılan hangi özellikler geri isteniyor

Kullanıcıların Wİndows 11 ile ilgili şikayetleri arasında Görev Yöneticisi kısayolunun geri eklenmesinden, Windows 11'in sistem gereksinimlerinin "çok yüksek" olmasına kadar geniş yelpazede bir liste var. Bu listenin en başında, Görev Çubuğuna uygulanan değişiklikler yer alıyor.

Listenin en tepesinde 13 bin 785 oy ile " Görev çubuğuna sağ tıklayarak Görev Yöneticisini açma özelliğini geri getirin" maddesi yer alıyor. Microsoft,  bu talebe cevaben, kullanıcıların geri dönüşüne teşekkür ediyor ancak Windows 11'de Görev Yöneticisin açmanın, Başlat Menüsüne sağ tıklamak kadar kolay olacağını ifade ediyorlar.

Windows 11 ile kaldırılan özellikleri kullanıcılar geri istiyor

Kullanıcıların geri istediği ikinci özellik de görev çubuğu ile ilgili. Listenin ikinci sırasında yer alan talep, "Görev Çubuğunu ekranın tepesine ya da kenarlarına taşıyabilme özelliğinin geri gelmesi. Bu talebe de cevap veren Microsoft, bu sefer sadece "talebinizi aldık" demekle yetinmiş.

Yorumlar 3
MK Okuru
MK Okuru 20.09.2021 23:37
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 12.08.2021 18:21
1809 sürümünü yükleyip update yapan dosyaları da komple sildim kafam rahat. Her yeni güncelleme gelince acaba bu kez sorunlar yaşayacağım derdim yok artık.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 11.08.2021 13:51
Win98 remake edip çıkarın o bile yeter :D
MK Okuru
MK Okuru 11.08.2021 14:45
Sana bişi diyim mi, efsane olur...
Kalan Karakter : 300 Gönder
Windows 11 ile kaldırılan özellikleri kullanıcılar geri istiyor

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×