Sony bazı PlayStation 5 oyunlarının çıkış tarihini doğruladı

Alparslan Gürlek
Alparslan Gürlek 12.01.2021 - 12:20
Ghostwire Tokyo, Project Athia, God of War Ragnarök ve Horizon Forbidden West gibi bazı PlayStation 5 oyunlarının ne zaman çıkacağı belli oldu.

Sony birinci ve üçüncü parti PlayStation 5 oyunlarından bazılarının hedeflenen çıkış tarihini onayladı. Geçtiğimiz yıl PS5 oyunlarının gösterildiği bir sunumda yer alan birkaç dikkat çekici proje ve hayranların heyecanla beklediği devam oyunları için hedeflenen çıkış tarihleri aşağı yukarı belli oldu. Bunların arasında Ghostwire Tokyo, Project Athia, Ratchet and Clank: Rift Apart ve Horizon Forbidden West gibi oyuncuların dikkatini çeken yapımlar bulunuyor.

İşte bazı PlayStation 5 oyunlarının hedeflenen çıkış tarihleri

Bildiğiniz gibi Sony'nin yeni nesil konsolu PlayStation 5 için birçok oyun duyuruldu. Bunlar arasında bağımsız yapımcılardan gelen dikkat çekici oyunlar olmasıyla birlikte hayranların uzun zamandır yeni bir oyununu beklediği serilerden de duyurular geldi. Bunların belki de en dikkat çekeni yeni bir God of War oyunu oldu. Şimdi ise birkaç oyunun hedeflenen çıkış tarihi ,çok net tarihler verilmese de, belli oldu ve tekrar ertelenen oyunlar da bunlar arasında yerini alıyor.

Bu Mart ayında Housemarque geri dönüyor. Yapılan bir CES 2021 sunumunda şirket bunun yanı sıra Insomniac Games tarafından geliştirilen PlayStation 5 başlığı Ratchet and Clank: Rift Apart ve Guerilla Games tarafından geliştirilen Horizon Forbidden West oyunlarının bu yıl içinde yayınlanacağını yineledi.

Sony bazı PlayStation 5 oyunlarının çıkış tarihini doğruladı

Üçüncü parti oyunlar tarafında ise Kena: Bridge of Spirits (Ember Lab geliştiriyor) Mart ayında, Solar Ash (Heart Machine ve Annapurna Interactive geliştiriyor) Haziran'da ve Little Devil Inside (Neostream Interactive geliştiriyor) Temmuz ayında piyasaya sürülecek. Bu oyunları ise Ekim ayında Stray (BlueTwelve ve Annapurna Interactive) ve Ghostwire Tokyo (Tango Gameworks ve Bethesda) oyunları takip edecek. Yeni nesil konsol için yeni nesil oyunların çıktığı 2021 yılı boyunca birçok yeni başlık karşımızda olacak.

Çıktıktan sonra iki yıl boyunca konsola özel olacak Square Enix'in orijinal IP'si Project Athia, Ocak 2022'de piyasaya çıkması hedeflenen oyunlar arasında. Bunun yanı sıra Capcom'dan gelen Pragmata, 2022'den 2023'e ertelendi. Ayrıca Xbox Series X ve PC'ye de gelecek macera oyunu, Dünya'nın uydusu Ay'da, distopik yakın bir gelecekte geçiyor.

Belki de hayranların en çok beklediği oyun olan God of War Ragnarök ve Gran Turismo 7 de 2021 yılında oyuncuların karşısına çıkmaya hazırlanıyor.

Geçtiğimiz yılın sonlarına doğru çıkan PlayStation 5 için 2021 yılı oldukça dolu geçecek gibi görünüyor. Sizler bu konuda ne düşünüyorsunuz? Lütfen yorumlarda belirtmeyi unutmayın.

Yorumlar 23
MK Okuru
MK Okuru 25.07.2021 00:30
Kalan Karakter : 300 Gönder
emc
emc 18.01.2021 10:30
Ucuza aldığımız ps5'i bir de ucuz ucuz bu oyunları alıp döndüre döndüre oynarız artık. (God of War Ragnarök, Gran Turismo 7,Horizon Forbidden West,Clank: Rift Apart)
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 18.01.2021 10:26
PS4'ü God of War için değil, Red Dead Redemption 2 için satın aldım. Hemde RDR2 Bundle paketli olarak. Ucuz ucuz diğer oyunlarıda satın aldım. Playstation exclusive içindir, ama beklemek gerek...
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 13.01.2021 01:09
God of War ve Spider Man dışında merak ettiğimiz PS oyunu yok. Red Dead Redemption gitti geriye kaldı 2 oyun. Almayacağız kardeşim 2 oyun için konsol almadık, almayacağız. Çıkarın God Of War PC'ye 300-400 neyse verelim alalım. Ne kadar saçma bir strateji yahu ! Kapital Faşizm...
MK Okuru
MK Okuru 13.01.2021 14:41
gezele gel gülüm senn :D gir pc de wicher rd2 gta oyna başka da oyun yok zaten sen pc de oynadığın bütün oyunları ben konsolda oynarım fakat sen benim konsolda oynadıgım exclusiveleri rüyanda oynarsın tl2 godwar spiderman uncharted blodborne infamus dayz gone ha ps5 e cok daha iyileri çıkcak eminol
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 12.01.2021 22:03
Ve şok şok şok.....
Bethesda series x'e indiana Jones oyunu yapıyor...ve buda demek oluyorki uncharted'a ezeli bir rakip geliyor ...biliyosunuzki microsoft bethesda'yı satın aldı ve bu oyun ps5'e çıkmıcak...eyerki microsoft last of us yada silent hill tarzında oyunlar yaparsa geçmiş ola sonyciğimmm
MK Okuru
MK Okuru 13.01.2021 14:40
Kesin yapar kesin. Yapsa ne olacak? PC'ye geliyor zaten az satacağı için paşa paşa PS'a da çıkar
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 12.01.2021 21:03
God of war ragnarok 2022den önce çıkmaz
MK Okuru
MK Okuru 13.01.2021 09:54
2022 de de çıkma z o emin ol. Adamlar daha bir sinematik trailer bile vermedi. Traileri geç oyundan tek bir ekran görüntüsü bile yok ortalıkta. Ekrana 2021 yazdılar geçtiler. O tarihte muhtemelen fragman gösterilir büyük ihtimal. 2023 te anca çıkar
Kalan Karakter : 300 Gönder
Sony bazı PlayStation 5 oyunlarının çıkış tarihini doğruladı

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×